> Aktualności > Mistrzostwa Polski dla Złotowianki

Mistrzostwa Polski dla Złotowianki

Zdjęcie przedstawia zawodników FrameRunning na Mistrzostwa Polski i Grand Prix Para Athletics Bydgoszcz 2019

Debiut na wielkiej imprezie i 10 medali dla Fundacji Złotowianka

9 czerwca w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce osób Niepełnosprawnych, a na niej debiut nowej dyscypliny paraolimpijskiej – RaceRunning. Były to pierwsze zawody RaceRunning takiej rangi organizowane
w Polsce. Wzięło w nich udział 14 zawodników, z czego 12 należy do sekcji prowadzonych przez Fundację Złotowianka. Zawody prowadzone były w dwóch kategoriach: RR1-2 i RR3-4 w biegu na 100 metrów. Zawodnicy, których schorzenia powodują, że biegnie się wolniej należą do pierwszej kategorii, druga grupa jest nieco szybsza. W kategorii kobiet RR1-2 pewnie zwyciężyła Marcelina Dziuba (39,40 s) z dużą przewagą czasową. Drugie miejsce zajęła Magdalena Nowak (54,86 s), a brąz zgarnęła Hanna Zabłocka (65,75 s). Bieg pań RR3-4 został powtórzony ze względu na problemy techniczne jednej z zawodniczek. Najpierw zwycięstwo wywalczyła Karolina Szade, jednak w
drugim biegu zdobyła srebro (26,34), a lepsza od niej okazała się Zofia Kałucka (24,87). Trzecie miejsce należało do Marty Gruszczyńskiej (33,94), a na czwartej pozycji uplasowała się Magdalena Traczuk (36,25). Wszystkie zawodniczki to podopieczne Fundacji Złotowianka.

U panów dwa złote medale pojechały do Rzeszowa, do sekcji partnerskiej fundacji Złotowianka. W kategorii RR1-2 złoto zdobył Mikołaj Migała (55,78Rzeszów), srebro – Artur Woźniak (63,61), a brąz – Leszek Bukowski (110,00).
Najlepszym zawodnikiem grupy RR3-4 został Patrik Niemiec (27,24 Rzeszów). Drugie miejsce na podium zajął Zbigniew Żubryj (40,71), a najniższy stopień podium należał do Wojciecha Grajewskiego (48,14). Czwarty był Kacper Boch (53,48).

Z bydgoskich mistrzostw zawodnicy Złotowianki przywieźli w sumie 2 złote medale, 4 srebrne i 4 brązowe, co jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy w Berlinie i Międzynarodowymi Zawodami RaceRunning w Kopenhadze.