> Podopieczni > a > Anyszka Jakub A/3

Anyszka Jakub A/3

Kuba ma 5 lat i choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Głównym objawem jego choroby jest wzmożone napięcie mięśniowe przez które nadal nie chodzi. Aby walczyć z chorobą niezbędna jest przede wszystkim codzienna rehabilitacja, ale również sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, czasami zabiegi ortopedyczne. W tygodniu Kuba uczęszcza także na zajęcia dodatkowe wspomagające rehabilitację (hipoterapię, zajęcia Watsu i biofeedback) , kilka razy w roku wysyłamy też syna na turnusy rehabilitacyjne. Wymaga to wiele wysiłku, czasu, a także nakładów finansowych mimo to Kuba codziennie dzielnie walczy o swoją samodzielność i lepszą przyszłość. Jeździ już sam na specjalnym rowerze i zaczyna chodzić o kulach !