> Podopieczni > b > Banyś Kacper i Filip B/128

Zdjęcie przedstawia rodzeństwo

Miejsce zamieszkania: województwo małopolskie, Olkusz
Data urodzenia: 15.07.2017

W lutym 2017 r. dowiedzieliśmy się, że będziemy rodzicami z jednej strony zaskoczenie z drugiej niezmierna radość. Podczas wizyty lekarskiej spotkało nas jeszcze większe zaskoczenie a mianowicie dowiedzieliśmy się, że będzie to podwójne szczęście. Niestety radość nie trwała długo okazało się że ciąża jest zagrożona – mnóstwo zastrzyków i leków podtrzymujących. W końcu gdy sytuacja się ustabilizowała i myśleliśmy, że wszystko co złe za nami życie zaskoczyło nas jeszcze bardziej. Niespodziewanie dnia 15.07.2017 r. w 28 tygodniu ciąży na świat przyszli Kacperek i Filipek. Ogrom szczęścia jak i przerażenia o los naszych dzieci. Chłopcy urodzili się jako skrajne wcześniaki, którym nie dawano szans na przeżycie ze względu na ilość przechodzonych infekcji (Kacperek z wagą 900g i 35cm, natomiast Filipek z wagą 740g i 33cm). Jednak my z całego serca wierzyliśmy w siłę walki i chęć do życia naszych chłopców. W szpitalu spędziliśmy 102 dni. Od początku chłopcy borykali się z wieloma ciężkimi schorzeniami takimi jak:

Kacperek: RDS (zespół zaburzeń oddychania), dwukrotna odma opłucna, niewydolność oddechowa (50 dni na respiratorze + bardzo długa tlenozależność), niewydolność krążeniowa, zakażenie wewnątrzmaciczne, zapalenie płuc, sepsa i inne.

Filipek: RDS (zespół zaburzeń oddychania), wrodzone zakażenie, niewydolność oddechowa (70 dni na respiratorze + długa tlenozależność), niedokrwistość (liczne przetaczania krwi), noworodkowe zapalenie wątroby i inne.

Z większości chorób udało się nam wyjść obronną ręką niestety niektóre towarzyszą nam do dnia dzisiejszego: dysplazja oskrzelowa płucna ( mamy refundowaną szczepionkę przeciw wirusowi RSV – koszt jednej dawki to ok. 4-5 tyś) sopodziectwo, przepukliny pachwinowe (do operacji), retinopatia wcześniacza (Kacperek 3+,Filipek początkowo 3+ następnie stopień IV i V) . Najbardziej dotknęła nas retinopatia. Kacperek jest po dwóch operacjach – na obecną chwilę wymaga okularków ze względu na sporą wadę wzroku. Filipek jest po pięciu operacjach – niestety przeszedł najbardziej zaostrzoną postać choroby w wyniku której jedno oczko pozostaje niewidome a drugie w dalszym ciągu pod znakiem zapytania. Chcielibyśmy szukać pomocy dla oczek Filipka w klinikach zagranicznych ( w Polsce wg specjalistów nasze możliwości się już wyczerpały)– co niestety wiąże się ze sporymi kosztami. Ze względu na asymetrię obniżone/wzmożone napięcie mięśniowe i spory opóźniony rozwój psychomotoryczny dzieci potrzebują dużej ilości rehabilitacji ruchowej i rehabilitacji wzroku. Niestety koszty rehabilitacji i zaopatrzenia w wyroby medyczne dla chłopców są duże i przekraczają nasze możliwości finansowe. Dlatego chcielibyśmy zwrócić się z ogromną prośbą o pomoc finansową na leczenie i rehabilitacje Kacperka i Filipka by mieli szansę na lepsze – zdrowsze życie.

Cel szczegółowy: Banyś Kacper i Filip B/128

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Banyś Kacper i Filip B/128