> Podopieczni > b > Bartosz Rozalia B/103

Zdjęcie przedstawia kobietę

Miejsce zamieszkania: województwo małopolskie, Krzyszkowice
Data urodzenia: 13.12.1955

Szanowni Państwo, chciałabym podzielić się z wami swoją historią. W 2001 roku zaczęłam chorować, najpierw kulałam na lewą nogę potem zaczęłam się potykać, a jak by tego było mało powstał przeprost kolana oraz przez utykanie ręka zrobiła się sztywna. Tak zaczęło się leczenie w Krakowie najpierw punkcja a później badania rezonansem i po prawie 1,5 rocznej diagnozie okazało się że jest to od szyjnego kręgosłupa i palca Babińskiego. Pod koniec 2002 roku w klinice wojskowej w Krakowie zrobiono operację kręgosłupa szyjnego, założono mi w tedy 4 implanty. Po operacji była rehabilitacja, miało być lepiej ale niestety poprawy żadnej, a lekarz operujący zapewnił że wszystko zostało wykonane odpowiednio. Trafiłam ponownie do kliniki neurologi punkcja i rezonans głowy którego przed operacją nie miałam i jak się okazało, stwierdzono stwardnienie rozsiane. Osłabienie prawej strony, trudności w chodzeniu to skutki choroby. Zaczęłam rehabilitację oraz leczenie lekami, 10 dawek w 2003 r. mitoksantronem co 3 miesiące, następnie podawany jest solumedrol w szpitalu co 2 miesiące i oprócz tego przyjmuje inne leki. Pamiętam jak brałam francuską Fampyre, która w Krakowie kosztowała aż 2 tysiące złotych za 60 tabletek, a wybrałam 2 opakowania lecz nic niestety nie pomogło. Aktualnie jestem leczona co 2 miesiące Somedrolem oraz lekarz zaproponował 300 mg bioty dziennie która zakleja osłonki imielinowe – lek kupuję w Stanach ponieważ jest dużo tańszy niż u nas i jedno opakowanie wystarcza na 1,5 miesiąca, a w opakowaniu jest 90 tabletek. Jak na razie żadnej poprawy nie widzę chodź tych leków jest coraz więcej, lecz jestem dobrej myśli. Ostatnio doszła mi również cukrzyca sterydowa II stopnia.

Cel szczegółowy: Bartosz Rozalia B/103

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Bartosz Rozalia B/103