> Podopieczni > b > Borchmann Bartosz B/80

Zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego

Miejsce zamieszkania: województwo pomorskie, Gościcino
Data urodzenia: 21.06.2011

Bartosz choruje na autyzm. Ma ogromne trudności w komunikacji z ludźmi. Nie patrzy w oczy, nie mówi, nie akceptuje nowych pomieszczeń i sytuacji, ma silnie zaburzone odczucia sensoryczne (odrzuca większość pokarmów, odrzuca wiele ubrań – najchętniej byłby cały czas nago, nie akceptuje wszelkich zmian w jego porządku dnia, reaguje agresją i totalnie się złości jeśli coś ,,małego” się zmienia). Bartek pilnie potrzebuje wielu godzinnych terapii w kilku aspektach funkcjonowania w społeczeństwie. Rodzice już po stwierdzeniu autyzmu u Bartka zapewniali mu wsparcie w sytuacjach codziennych (poparte wnikliwą analizą tematu) oraz działania z psychologami, terapeutą, logopedami, pedagogiem, psychiatrą, neurologiem, neurologopedą, specjalistą od integracji sensorycznej. W planie jest hipoterapia (z końmi), dogoterapia (z psem) oraz basen, stały terapeuta i pedagog specjalny. Bartosz walczy także z nowotworem krwi-chłoniak limfoblastyczny T-komórkowy. W tym celu rodzice zbierają środki, by Bartek jak najwyżej funkcjonował w przyszłości.

Cel szczegółowy: Borchmann Bartosz B/80

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Borchmann Bartosz B/80