> Podopieczni > k > Kurek Maria K/177

Fundacja Złotowianka- podopieczna
Miejsce zamieszkania: województwo Wielkopolskie, Czapury
Data urodzenia: 23.12.2010
Marysia urodziła się w 29 tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak, w wadze 1600 gr. z niewydolnością oddechową, ciężką zamartwicą urodzeniową, z wrodzonym zapaleniem płuc, niedokrwistością, odmą płucną, osteopatią wcześniaczą. Była intubowana.
Otrzymała 2 punkty apgar w pierwszych minutach życia. Przez dwa miesiące przebywała na oddziale intensywnej terapij dopiero po tym czasie mogłam zabrać córkę do domu.
Przez dwa lata była pod stałą opieką poradni dla wcześniaków. Rozwój córki nie przebiegał jednak prawidłowo, późno zaczęła siedzieć, nie raczkowała ( raczej pełzała), kiedy zaczęła stawiać pierwsze kroki odbiegały one jednak od prawidłowego chodzenia.
Kiedy Marysia miała 3,5 roku stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe postać diperetyczna ( dipelagia ). Cały czas od momentu postawienia diagnozy jest rehabilitowana.
Marysia jest szalenie ambitna, wesoła i uśmiechnięta, wykonuję wszystkie polecenia rehabilitantów nawet najtrudniejsze, choć czasami łezka jej poleci ze czasami jej coś nie wychodzi, jest wytrwała i dzielna. Jednak napięcie mięśniowe i spastyczność daje o sobie znać. Często się potyka, przewraca czy upada. Miewa też trudniejsze dni ale się nie poddaje ćwiczy sumiennie i pracowicie.
Ciągle walczy o systematyczność w zajęciach rehabilitacyjnych jednak koszty są ogromne i przewyższają nasze dochody.
Marysia była na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w ”ZABAJCE 2 ”, zasponsorowanym przez mój zakład pracy.
Zrobiła ogromne postępy dzięki codziennej rehabilitacji i ćwiczeniom.
Jednak takich turnusów powinna mieć więcej, koszt jego wynosi ponad 5000 tys. jest to ogromna kwota nie osiągalna dla nas.
Dlatego bardzo prosimy o pomoc w gromadzeniu środków na koncie Marysi.
Każde państwa wsparcie będzie dla niej szansą na zdrowe dzieciństwo i sprawne dalsze życie.
Kurek Katarzyna

Cel szczegółowy: Kurek Maria K/177