> Podopieczni > m > Masiak Joanna M/81

Masiak Joanna M/81

Zdjęcie przedstawia kobietę uśmiechniętą na wózku
Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Lipka
28.11.1974

(wpis z 2018r i dzisiejszy)

19.02.2018

Witam. Mam na imię Joanna. Objawy mojej choroby pojawiły się już w 2006 r., ale dopiero w 2011 r. Postawiono właściwą diagnozę – SM. Byłam w dwóch programach leczenia SM, ale nie przynosiły one zadowalających efektów. Leki miały zahamować chorobę, ale ona ciągle dawała o sobie znać z coraz to silniejszymi rzutami. Było ich kilkanaście, ale głównie były to niedowłady nóg. Miałam niesprawne ręce. Po wizytach w szpitalu i przyj­mo­wa­niu sterydów rzuty się cofały, ale zawsze zostawiały po sobie ślad. Od 2015 r. Siedzę na wózku inwalidzkim. Przy chodziku przejdę krótki dystans. W trzecim programie rzutów nie było, ale lek uszkodził mi serce i w styczniu 2018 r. Musiałam zrezygnować z leczenia. Od października 2017 r. Korzystam z zabiegów reha­bi­li­ta­cyj­nych w domu. Dzięki nim czuję się coraz pewniej stojąc, stawiając kroki z podtrzymaniem. SUPER!

Mam dwójkę dzieci (ur. 2005, ur. 2007) to one dodają mi sił, abym walczyła o siebie, swoją sprawność …

Środki z 1% przeznaczę na moją reha­bi­li­ta­cję.

Dziękuję wszystkim Darczyńcom za okazaną pomoc. Joanna

15.01.2024

Witam. Od kilku lat moja choroba zmieniła swoją postać z rzutowo-remisyjnej na wtórnie postępującą z rzutami. Teraz kolejne objawy SM utrzymują się i stopniowo zwiększają swoje nasilenie. Mój stan zdrowia ulega powolnemu, ale stopniowemu pogorszeniu.

Mam niedowład nóg i lewej ręki. Od maja 2022 r. przy kolejnym pogorszeniu choroby stałam się osobą leżąco- siedzacą na łóżku rehabilitacyjnym. Nie jestem w stanie sama przesiaść się na wózek, a gdy już na nim jestem szybko czuję zmęczenie. Wymagam opieki, pomocy drugiej osoby.

Za pieniążki z mojego subkonta opłaciłam domową rehabilitację, kupiłam kilka przyrządów do ćwiczeń.

Moja pasja. Aparat fotograficzny zawsze jest blisko. Trudniej i nie zawsze udaje się zrobić dobrą fotkę, ale próbuję.

Nic się nie zmieniło, podobnie jak pisałam 6 lat temu dzieci dodają mi sił, abym walczyła o siebie, swoją sprawność.

Choroba postępuje, ale optymizm w trudnych sytuacjach, dobre nastawienie i rehabilitacja może ją spowolnić.

Dalej będę środki z 1,5% i darowizny przeznaczać na moją rehabilitację.

Serdecznie dziękuję moim Darczyńcom za wsparcie. Joanna

Cel szczegółowy: Masiak Joanna M/81