> Podopieczni > s > Szynkaruk Jan S/211

Zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie, Wałcz
28.12.2017

Gdy dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami po raz kolejny, byliśmy bardzo szczęśliwi, jednak naszą radość przygasiła diagnoza postawiona już w okresie prenatalnym – syn urodzi się z nieuleczalną wadą serca. Do dnia porodu niewiadomą było czy syn przeżyje.
Dnia 28.12.2017 roku urodził się Jan z wadą serca – hipoplazja prawej komory (zarośnięcie zastawki pnia płucnego) i zaczęła się walka o Jego życie. Jaś został od razu zabrany na oddział intensywnej terapii wad wrodzonych noworodków. W 2 dobie życia przeszedł zabieg Rashkinda polegający na powiększeniu otworu owalnego między przedsionkami w serduszku. W 7 dobie przeszedł pierwszy etap operacji (zmodyfikowane zespolenie Blalock-Taussing). W 7 miesiącu życia miał planowane cewnikowanie serduszka, które wykazało niebezpieczne zwężenie tętnicy. Konieczne było wykonanie drugiego etapu operacji i dodatkowo usunięcie części zwężonej tętnicy. Niestety nie obyło się bez komplikacji, operacja na otwartym sercu doszła do skutku dopiero za drugim podejściem, gdyż przy pierwszym nastąpiło krwawienie z dróg oddechowych co groziło krwotokiem wewnętrznym. Dla nas rodziców to był bardzo stresujący czas w ciągłym strachu o życie naszego synka.  Jasiu ma tylko połowę serduszka. Teraz jesteśmy już w domu i cieszymy się każdym dniem z naszym synkiem, dbamy, aby zdrowo i szczęśliwie się rozwijał, uwielbia spędzać czas ze swoją starszą o rok siostra, codziennie przyjmuje leki i ma kontrolowaną saturację, jest pod stałą opieką kardiologa. Każdego dnia staramy się uchronić Jasia przed infekcjami, byle katar może być dla niego niebezpieczny i skończyć się na intensywnej terapii, a każda wizyta u lekarza to strach, żeby niczego nie złapał przebywając w poczekalni.
Niestety leczenie Jasia jest leczeniem paliatywnym, mającym poprawić jakość i długość życia. Naszym największym marzeniem jest, aby Jaś był z nami jak najdłużej.
Pobyty w szpitalu, leki i okresy rekonwalescencji wiążą się z największymi wydatkami dlatego będziemy bardzo wdzięczni za odliczenie 1% podatku, jak również za każdą inną pomoc.

Cel szczegółowy: Szynkaruk Jan S/211

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Szynkaruk Jan S/211