> Podopieczni > w > Wierzbicki Igor W/108

Wierzbicki Igor W/108

Zdjęcie przedstawia chłopczyka siedzącego na kanapie

Miejsce zamieszkania: województwo mazowieckie, Radom
23.07.2012

Igor urodził się 23 lipca 2012 roku z wrodzonymi wadami genetycznymi- Zespół Smitha, Lemlego i Opitza,- z zaburzonym odruchem ssania, niską masą urodzeniową, niedrożnością jelit- Choroba Hirschprunga (wyłoniona stomia) oraz obustronnym niedosłuchem. W przebiegu tej choroby organizm nie wytwarza dostatecznej ilości cholesterolu. Pomocną formą leczenia jest dieta ogatocholesterolowa, której celem jest wyrównanie obniżonego w wyniku choroby poziomu cholesterolu. Igor słabo przybiera na wadze i rośnie. Jest karmiony częściowo doustnie, częściowo przez PEGa. Jest opóźniony psychoruchowo, próbuje raczkować, siedzieć i wstawać, ale jeszcze nie chodzi, nie mówi, próbuje naśladować. Jest objęty wielospecjalistyczną opieką: gastrologiczną, chirurgiczną, nefrologiczną, audiologiczną, genetyczną, urologiczną itd. Uczestniczy w rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej. Niestety zajęć refundowanych jest za mało. A na prywatne zajęcia nas nie stać, ponieważ tylko mąż pracuje, a ja zajmuje się synem. Mimo choroby Igor jest bardzo radosny, uśmiechnięty, ruchliwy. Żeby mógł robić postępy w dalszej rehabilitacji potrzebuje więcej zajęć i wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, które są kosztowne.

Cel szczegółowy: Wierzbicki Igor W/108

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Wierzbicki Igor W/108