> Podopieczni > w > Wojtasik Gabriela W/41

Miejsce zamieszkania: województwo małopolskie, Kraków

Data urodzenia: 25.12.2009

Historia Calineczki

Witajcie. Nazywam się Gabrysia Wojtasik i od urodzenia jestem ciekawska i niecierpliwa. Stąd moje przyjście na świat nastąpiło dużo wcześniej, a mianowicie na przełomie 24/25 tygodnia ciąży. Ważyłam tyle co torebka cukru pudru (500 g) i mierzyłam 32 cm, dlatego niektórzy nazywali mnie Calineczka. Zresztą do dzisiaj jestem niewysoką i drobną dziewczynką borykającą się z wieloma powikłaniami wcześniactwa. Jestem niewidoma, mam padaczkę, nadciśnienie wrotne, niepełnosprawność intelektualną umiarkowanego stopnia, opóźnienie psychoruchowe. We wszystkich czynnościach życia codziennego wymagam wsparcia, jestem niesamodzielna. Nie umiem się sama ubrać, zjeść i napić, umyć. Poruszam się tylko z osobą towarzyszącą. Chodzę do szkoły dla osób niewidomych, gdzie uczę się m.in. orientacji przestrzennej. Poza tym potrzebuję intensywnej i wielospecjalistycznej rehabilitacji i terapii zarówno stacjonarnej jak również turnusowej. Roczne koszty przeznaczane na moje leczenie i rehabilitację wynoszą ok. 38.000 zł. Nie wiem dokładnie ile to jest, ale moja mama mówi, że dużo. Dlatego potrzebujemy wsparcia osób trzecich. Organizujemy świąteczne kiermasze charytatywne na terenie Krakowa oraz na na mojej FB-oczami Gabrysi Wojtasik. Zbieramy zakrętki, na subkoncie w Fundacji gromadzimy środki z 1% podatku, prosimy o darowizny. Jak każdy i ja mam plany i marzenia. Uczestnictwo w rehabilitacji i terapii sprawia, że robię swoje małe kroczki w rozwoju, osiągam nowe umiejętności i lepiej rozumiem otaczający mnie świat. Jestem wesoła i uśmiechnięta, pomimo trudu i bólu jaki towarzyszy mi od urodzenia. Kocham ludzi i otaczający mnie świat. Odbieram go na swój sposób i uważam, że jest piękny. Z waszą pomocą może stać się jeszcze piękniejszy. Za każde wsparcie razem z mamą serdecznie dziękujemy.

JAK MOŻNA POMÓC:

Przekazując 1% podatku: