> Aktualności > Ponad 110 tysięcy złotych

Ponad 110 tysięcy złotych

Fundacja Złotowianka- pomogliśmy

Minął kolejny rok działalności fundacji Złotowianka. Rok wyjątkowo pracowity i obfitujący w różnorakie wydarzenia

Dzięki bardzo intensywnej i wyczerpującej, za to niesamowicie udanej akcji KILOMETRY DOBRA rozpoczęliśmy wdrażanie w naszym kraju RaceRunning. Państwa ogromne zaangażowanie sprawiło, że byliśmy w stanie kupić nie 3 lecz aż 9 rowerów race! Z ogromną pomocą warszawskiej agencji K2 nagraliśmy film ROWER, pokazujący najlepiej, czym dla ludzi niepełnosprawnych jest RaceRunning. Dziś jeździmy po Polsce i promujemy tę dyscyplinę sportu i jednocześnie bardzo skuteczną metodę rehabilitacji. Za kilka dni rusza pierwsza w kraju sekcja RaceRunning – właśnie tu, w Złotowie. Rozpoczęliśmy też prace nad certyfikacją wyprodukowanych już u nas mobilerów – już niedługo Fundacja będzie sprzedawać własne rowery, co ważne: po dużo niższej cenie niż te sprowadzane z Danii.

Ale nie samym RaceRunning żyje teraz Złotowianka. Fundacja nadal pomaga jak tylko może swoim podopiecznym.

W 2016 roku, dzięki wsparciu wielu ludzi o dobrych sercach, zdobyliśmy, a następnie przekazaliśmy podopiecznym fundacji ponad 110 tysięcy złotych.

Dzięki tym pieniądzom:

Kasia, Dorota, Mariusz, Marysia, Zuzanna, Marcin, Jakub, Aleksandra, Kacper, Zbyszek, Jakub, Paweł, Ida, Gabrysia, Wojtek, Wiktoria, Mateusz, Wiktoria i Aleksandra, Oliwia, Zuzanna, Marta, Ada, Hania, Kamil, Bartek, Dawid, Kacper, Janek, Artur, Miłosz, Daniel, Weronika, Marika, Adam, Brajan, Mirosława, Mirosław, Natalia MOGLI WZIĄĆ UDZIAŁ W TURNUSIE REHABILITACYJNYM

Halina, Anna, Anna, Lech, Patryk, Gracjan, Zofia, Czesław Artur, Lidia, Weronika, Stanisław, Zuzanna, Nadia, Andrzej, Tomasz, Eryk, Izabela, Jacek i Marta, Wiktoria, Mariusz, Marek, Oskar, Krzysztof, Jakub, Maciej i Andrzej, Maja, Grzegorz, Florian, Oktawian, Sebastian, Wiktoria, Aleksander, Kamil, Tomasz, Piotr, Bartosz, Barbara, Paweł, Damian i Szymon, Zofia, Ksawery, Wiktor, Zuzanna, Maria, Nadia MIELI OPŁACONE BADANIA, ZABIEGI MEDYCZNE I REHABILITACYJNE

Zuzanna i Bartek otrzymali KARNETY NA BASEN, Adam – STEROWNIK MOWY I DŹWIĘKU, Oliwia – APARAT ORTOPEDYCZNY, Kacper – WÓZEK INWALIDZKI, Monika – OBUWIE PROFILAKTYCZNE, a Jakubowi dofinansowaliśmy PROTEZĘ NOGI. OKULARY KOREKCYJNE, dzięki wsparciu fundacji, mogli sobie kupić Tomasz i Izabela, a Ewę wsparliśmy w NAPRAWIE PROTEZY. Izabeli dofinansowaliśmy REMONT MIESZKANIA, Mariannie – ZAKUP SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO, Bogusi – STELAŻA MECHANICZNEGO, zaś Wiktoria i Kamil mogli jeść w SZKOLE OBIADY.

Wsparliśmy też Łukasza, który dzięki fundacji mógł pojechać na MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY, Klaudia i Agnieszka na OBÓZ W PODGAJACH, a młodzież z gimnazjum nr 2 w Złotowie na FINAŁ AKCJI „NIE DAJ SZANSY AIDS”.

Finansowo i rzeczowo wspieraliśmy też i naszych podopiecznych, i powiatowe WTZy oraz fundację CIS.

Po raz drugi wsparliśmy też ORGANIZACJĘ BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH, które w Złotowie, na zlecenie Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego, przeprowadzili lekarze z fundacji McDonalda.

To wszystko mogliśmy zrobić dzięki Wam – ludziom o wielkich sercach, rozumiejącym ideę pracy dla innych: naszym sponsorom, wolontariuszom, przyjaciołom fundacji. Każdemu, kto choćby raz wrzucił datek do puszki Złotowianki. Każdemu, kto przekazał nam swój 1%.

Dziękujemy!