> Aktualności > Słodycze za zdrapkę

Słodycze za zdrapkę

Zdjęcie przedstawia chłopaka i dwie dziewczyny

Podziel się słodkością i ciesz się bliźniego radością

Akcję pod takim hasłem zorganizowała schola młodzieżowa „Mixtura” z Górki Klasztornej przy współpracy z Fundacją „Złotowianka”. Sebastian Mróz i Maria Peplińska, jej inicjatorzy, postanowili zebrać jak najwięcej słodyczy, które następnie przekazane będą podopiecznym Złotowianki. W zamian za słodkości każda osoba otrzymała Zdrapkę Wielkopostną, czyli „40 szans dla ciała i ducha” – krótkie i treściwe zadanie na każdy dzień Wielkiego Postu.
W przeprowadzeniu akcji pomagają młodym ludziom księża, nauczyciele i wolontariusze fundacji „Złotowianka”. Zbiórka słodyczy odbywa się w Górce Klasztornej, Kleszczynie, Świętej i na terenie Złotowa. – Wspierają nas również zaprzyjaźnione osoby i zgromadzenia z różnych miejscowości w kraju – mówi Sebastian Mróz.
Pierwsza część zebranych słodyczy dotarła do fundacji we wtorek 20 lutego. – Zainteresowanie naszą akcją zaskoczyło nas samych. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy z dobrego serca przekazują na rzecz podopiecznych „Złotowianki” słodycze – mówią absolwenci złotowskiego Ekonoma.
Skąd wzięły się wielkopostne zdrapki? Pierwsze kupił sam Sebastian, następne zakupiła fundacja Złotowianka, na apel której odpowiedziały ochoczo niektóre ze złotowskich szkół i przedszkoli.
Zbiórka słodyczy potrwa do Niedzieli Palmowej, więc każdy ma szansę jeszcze się do niej przyłączyć. Wystarczy skontaktować się z fundacją Złotowianka, Sebastianem lub scholą „Mixtura” z Górki Klasztornej. Ten drobny gest uszczęśliwi wielu!
A. Leszczyńska, fot. O. Zbiżek, S. Mróz