> Aktualności > WINGS for LIFE 2017 ze Złotowianką

WINGS for LIFE 2017 ze Złotowianką

Fundacja Złotowianka-WINGS for LIFE 2017

Hasłem światowego biegu Wings For Life jest: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą. Dołącz do drużyny ,,Złotowianka i przyjaciele”!
Przy Fundacji Złotowianka powstała drużyna „Złotowianka i Przyjaciele”. Mogą do niej dołączyć wszystkie zainteresowane osoby, zarówno biegacze jak i osoby na wózkach, ale
też wolontariusze gotowi pomagać naszym „wózkarzom”. Drużyna Złotowianki jest już zgłoszona, a osoby zainteresowane mogą się do niej przyłączyć przez stronę internetową Wings For Life. Po uiszczeniu opłaty należy wejść w zakładkę „Dołącz do drużyny” i odnaleźć na liście „Złotowiankę i Przyjaciół”. Poza Piotrem i Mariuszem są już pierwsi chętni, m.in. Bartłomiej Kabattek z Lipki, także poruszający się na wózku. Fundacja Złotowianka weźmie na siebie koszty uczestnictwa osób jeżdżących na wózkach i zapewni transport całej drużyny na miejsce zawodów, dlatego niepełnosprawni, chętni do wzięcia udziału w biegu, mają się zgłaszać do biura fundacji.

Wings for Life World Run to jedyny w swoim rodzaju globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Odbywa się on w 24 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie.

W 2016 roku w Wings For Life w Poznaniu metą wyścigu „był” Adam Małysz. Team Mariusz Gemza/Piotr Zamczyk ze Złotowa zdążył pokonać ponad 16 km, zanim urządzenia pomiarowe w aucie słynnego skoczko-rajdowca zakończyły ich udział w tym wielkim przedsięwzięciu.

Start 7 maja w godzinach 13:00 – 16:00 w Poznaniu. Zapisy i więcej informacji na stronie organizatora. Dołącz do naszej drużyny „Złotowianka i Przyjaciele„.