> Aktualności > Złotowianka i Przyjaciele na Wings for Live 2017

Złotowianka i Przyjaciele na Wings for Live 2017

Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn w niebieskich koszulkach

Na tegorocznej edycji Wings For Life, nie mogło zabraknąć złotowskiego akcentu. Na starcie pojawiła się ponad 30 osobowa, specjalnie stworzona na tą okazję Drużyna Fundacji Złotowianka.

Już po raz czwarty w Poznaniu, biegacze mieli szansę wziąć udział w jedynym biegu na świecie, podczas którego meta goniła zawodników. O godzinie 13:30 (czyli trzydzieści minut po starcie zawodników) na trasę wyruszył Samochód Pościgowy. Uczestnicy biegli dopóki wspomniany samochód–meta ich „złapał”. Osoby zdrowe, poruszające się na wózkach biegły ramię w ramię. Wyprzedzenie przez Samochód Pościgowy oznaczał koniec biegu. Pieniądze zebrane z opłat startowych przekazane zostały na badania nad rdzeniem kręgowym.

Na tegorocznej edycji Wings For Life, nie mogło zabraknąć złotowskiego akcentu. Na starcie pojawiła się ponad 30 osobowa, specjalnie stworzona na tą okazję Drużyna Złotowiana i Przyjaciele. Łączny dystans pokonany przez naszą drużynę to 508 km i 350m. Koszulki do biegu, ufundowała firma Rek-Swed, serdecznie dziękujemy 🙂