> Aktualności > Złotowianka w Wenecji

Złotowianka w Wenecji

Zdjęcie przedstawia czworo Panów i dwie kobiety

Wyjątkowi goście, wśród których była premier Ewa Kopacz, rekordowe kwoty na licytacji i niesamowita atmosfera – charytatywny bal fundacji Złotowianka naprawdę się udał

Pomysł fundacji był taki, by na balu spotkał się samorząd, biznes i fundacja. I to się udało – lokalni właściciele firm i gospodarstw rolnych przybyli nie tylko na zaproszenie fundacji, ale także starosty powiatu złotowskiego Ryszarda Goławskiego, wójta gminy Lipka Przemysława Kurdzieki i wójta gminy Tarnówka Jacka Mościckiego – współorganizatorów tego wydarzenia. Swą obecnością bal uświetnili także senatorowie obecnej
i poprzednich kadencji, Mieczysław Augustyn i Henryk Stokłosa z małżonkami. Za sprawą dobrego ducha fundacji Jagny Marczułajtis-Walczak na balu gościła także premier i marszałek Sejmu Ewa Kopacz,
a także poseł Waldy Dzikowski z córką Martą.

Złotowianka zaprosiła gości do Wenecji, w którą na sobotni wieczór przemieniła się sala „Zakątku Lipka” w Bługowie Anny Grubich i Piotra Rittau.

Poza niesamowitą dekoracją, którą przygotowały Alina Sztykowska, Sylwia Mróz i Sylwia Kurcin z pomocą właścicieli sali, na gości czekał szereg atrakcji. Tancerze ze Szkoły Tańca „Astra Luna” Danuty Antosz z Wałcza dali pokaz nie tylko tańca, ale także gracji i elegancji. Eugeniusz DytkoMistrz Świata Barmanów oraz Jacek Makowski – wicemistrz Polski Barmanów dali prawdziwe show – przygotowane przez nich drinki raczyły podniebienia gości. Losy loterii fantowej rozeszły się w okamgnieniu, a licytacja była prawdziwą wisienką na torcie. Dość powiedzieć, że za najwyższą kwotę – 12.000 złotych – sprzedano tygodniowy pobyt w 6-osobowym domku „Wioska Jagny” w Poronienie (wylicytowali go Jacek, Maria, Kazimierz, Sandra Bieluszko), za 10.000 zł Andrzej Hencel wylicytował koszulkę Barcelony z podpisami piłkarzy (zadeklarował, że przekaże ją CKZiU, jako kamień węgielny pod przyszłe boisko typu „orlik”), rakieta Agnieszki Radwańskiej trafiła do Sylwestra Borysiuka za 8.000 zł, a za konstytucję RP i akwarelę przedstawiającą Sejm w 1929 r., dar od Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zapłacono 7.000 zł.

Pyszne jedzenie i wspaniała oprawa muzyczna, o którą zadbał Dawid Krzyk sprawiły, że goście bawili się do późnych godzin nocnych.

W imieniu własnym, pań z Rady Fundacji Złotowianka oraz naszych podopiecznych bardzo wszystkim Gościom balu dziękujemy.

A. Leszczyńska, fot. Karol Jaskółka i Marta Grodzka

Dziękujemy osobom i firmom, które pomogły przy organizacji balu:

Avon Sylwia Boguszewska

Belette