> Występ Gruzińskiego zespołu Imedi

Występ Gruzińskiego zespołu Imedi

Galeria z koncert gruzińskiego zespołu tańca ludowego Imedi, który odbył się na początku lipca 2008 roku w złotowskim amfiteatrze

W lipcu zaprosiliśmy złotowian na koncert gruzińskiego zespołu tańca ludowego Imedi. Przed gośćmi ze Wschodu zaprezentował się duet Dawid Krzyk – gitara i śpiew (legniczanin, od niedawna mieszkający w okolicach Kujana) i Ewelina Pawlak – złotowianka – skrzypce. Ich program „Kilka słów o miłości” złotowianie nagrodzili gromkimi brawami.

IMEDI znaczy po polsku Nadzieja. Zespół Tańca IMEDI, prowadzony przez pana Jerzego Ciemnołońskiego, liczy 34 osoby, tańczy od wielu lat pod egidą Domu Polskiego w Gruzji. Kierownikiem zespołu jest pan Kakha Kobakhidze.

Tancerze występowali na scenach Zachodniej Europy i Azji… Zdobyli m.in. Grand Prix na festiwalu w Istanbule. Do Polski przyjechali na XXXII Bydgoskie Impresje Muzyczne. W Złotowie, w ponadgodzinnym programie przedstawili widzom tańce regionów Gruzji, w tym Swanetii, Chewsurii, Inguszetii, Osetii i Kachetii. Owacje na stojąco świadczyły o tym, że koncert bardzo się publiczności spodobał.