> Aktualności > Biegli ze Złotowianką

Biegli ze Złotowianką

Zdjęcie przedstawia dużą grupę osób

4 kilometry, a po nich gorąca herbata i ciasto – trening wyjątkowy. Pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, mimo to na promenadzie w sobotnie popołudnie stawiła się spora grupa przyjaciół fundacji Złotowianka. Sprawni i niepełnosprawni, duzi i mali, nawet pies i alpaki

Jedni biegli sami, inni pchali wózki osób niepełnosprawnych, jeszcze inni maszerowali albo czekali z gorącym napojem. Pełna integracja. Piotr Zamczyk i Mariusz Gemza, pomysłodawcy sobotniego treningu, najpierw przeprowadzili rozgrzewkę, a potem poprowadzili grupę po promenadzie. Deszcz nas oszczędził, słońce wyjrzało zza chmur, humory dopisywały. I wszyscy pytali, kiedy pobiegniemy ponownie. Trening poprzedzał udział drużyny Złotowianka i Przyjaciele w biegu Wings For Life, który odbędzie się 7 maja w Poznaniu. Trzymamy kciuki!

A. Leszczyńska, fot. Karol Potapowicz