> Aktualności > Fundacja Złotowianka Najlepszą Organizacją Pierwszego Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego!

Zdjęcie przedstawia osoby pozujące do zdjęć na gali wręczenia nagród

Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku miał na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2019 roku. Zwycięzca Plebiscytu otrzymał statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” przyznane zostały także w trzech innych kategoriach: najlepszy trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku.

Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje. Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom.

Fundacja Złotowianka została Najlepszą Organizacją Pierwszego Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego!
Nagrodę, prezes naszej fundacj – Angelika Leszczyńska przyjęła z rąk prezesa PFRON – Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Krzysztofa Michałkiewicza.

Dziękujemy za tak ogromne wyróżnienie!
Dziękujemy za każdy oddany na nas głos!
Cały czas nie możemy w to uwierzyć!
Bardzo, bardzo dziękujemy!