> Aktualności > JESIEŃ W SZAFIE

JESIEŃ W SZAFIE

Jesień nie musi być szara i smutna – to po pierwsze. Po drugie: każda z nas może być Eco – możemy poprzerabiać nasze stare ciuchy w zupełnie nowe kreacje

W minioną sobotę fundacja Złotowianka zorganizowała JESIEŃ W SZAFIE – charytatywne wydarzenie, promujące odzież upcyklingową, czyli stary ciuch w nowej odsłonie. W Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 w Złotowie licznie zgromadzeni goście mogli oglądać uśmiechnięte modelki, prezentujące 5 różnych kolekcji: Żakiecik, Zaadoptuj pluszaka, Galeria, Jeans i Aplikacja. Wszystkie zaprezentowane zestawy odzieży na pokaz przygotowały wolontariuszki fundacji Złotowianka, pracujące pod okiem Aliny Sztykowskiej. Część kolekcji powstała z pomocą dzieci, które uruchomiły swą wyobraźnię i pokazały świat swoimi oczami.

Poprzez projekt pod nawą „Akademia Recyklingu i Upcyklingu Złotowianki”, na który fundacja otrzymała z dotację gminy miasto Złotów, a którego sobotnia SZAFA była częścią, fundacja chce przekonać panie do upcyklingu, czyli tworzenia nowych rzeczy z odpadów lub produktów bezużytecznych.

Do stworzenia każdej z kolekcji wykorzystałyśmy rzeczy używane, ale też rzeczy nowe – odzież outletową, czasami leżącą w magazynach, jaką podarowały fundacji firmy i sklepy.

Podczas pokazu można było nabyć asortyment HELPSHOPU – charytatywnego sklepu fundacji Złotowianka, który mieści się w Złotowie w tym samym budynku co biuro podróży GLOBI i Sklep Meblowy BODZIO, ale po przeciwnej stronie. Dostępny jest również w Internecie (https://help-shop.pl).

W rolę modelek wcieliły się: Marcela Czerwińska, Lila Hernik, Barbara Jęsiek, Agnieszka Jęsiek-Barabasz, Anna Klimek-Stasierowska, Alicja Kosiba, Elżbieta Kozicz, Sylwia Mróz, Małgorzata Sieracka, Wanda Skotarczak i Klaudia Szczepkowska.

1. Leszczyńska, fot. Grzegorz Buśko

Dziękujemy za pyszne ciasta paniom:

Annie Brożek, Marceli Czerwińskiej, Małgorzacie Głowackiej, Julicie Grzywnej, Wandzie Hermann, Alicji Kosibie, Karolinie Lewczuk, Renacie Nowastowskiej, Martynie Piątkowskiej, Małgorzacie Sierackiej, Bożenie Smukowskiej i Beacie Wiącek