> Aktualności > Lepiej, wyżej, szybciej

Lepiej, wyżej, szybciej

Zdjęcie przedstawia grupę osób niepełnosprawnych wraz z wolontariuszami

„Irytowanie się na moją niesprawność byłoby stratą czasu” – za Stephenem Hawkingingiem powtarzają podopieczni Złotowianki. W minionym tygodniu pokazali, że za tymi słowami idą czyny

To były bardzo intensywne 3 dni. Treningi RaceRunning, basen, zajęcia ogólnousprawniające, a wieczorami integracja – tak wyglądało zgrupowanie, w którym uczestniczyli niepełnosprawni podopieczni fundacji Złotowianka oraz inni uczestnicy projektu*, jaki fundacja realizuje ze wsparciem PFRON.

Zaczęło się we wtorek od ćwiczeń w ośrodku Rehabilitacji Zabajka 2 w Złotowie. Zajęcia na basenie, z fizjoterapeutami, galileo, rotor, magnetostymulacja, lampa biobtrom itp. Wieczorem – wspólny spacer na mobileRach po promenadzie. Środa i czwartek stały pod znakiem RaceRunning – treningi były rano i po obiedzie – w końcu nasi niepełnosprawni sportowcy przygotowują się do poważnych zawodów. W lipcu zawodnicy fundacji pojadą do Danii, na Międzynarodowe Zawody RaceRunning, a kilka dni później wystartują w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

Mimo intensywnych treningów w ciągu dnia wieczorami zawodnicy mieli jeszcze siłę na integracyjne ognisko i zabawy. Kiedy w piątek rozjeżdżali się do domów, zmęczeni, ale szczęśliwi, pytali: kiedy kolejne takie spotkanie?

Zgrupowanie sfinansowała fundacja Złotowianka, ośrodek Rehabilitacji Zabajka 2 w Złotowie oraz PFRON.

A. Leszczyńska, zdjęcia: Grzegorz Buźko

*Projekt „Organizacja zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych w ramach sekcji RaceRunning i ogólnorozwojowej” fundacja Złotowianka realizuje z dofinansowaniem PFRON w okresie styczeń – grudzień 2019 r.