> Aktualności > Odrestaurowany Fiat 126p szuka nowego właściciela

Odrestaurowany Fiat 126p szuka nowego właściciela

Zdjęcie przedstawia przód Fiata 126p

Na portalu charytatywni.allegro.pl ruszyła licytacja Malucha.

Licytowany Fiat 126p został odrestaurowany, a następnie przekazany fundacji Złotowianka, by ta mogła przeprowadzić jego licytację na rzecz chorego na glejaka Jakuba oraz innych podopiecznych.

Maluch został rozebrany niemal do ostatniej śrubki. Jednostka napędowa, układ hamulcowy czy kierowniczy – każda część, która wymagała wymiany, została wymieniona. Do tego zadbano, by mechanika w maluchu nie tylko była sprawna, ale też ładnie się prezentowała. Dodatkowo auto, które słynie z podatności na korozję, zostało skrupulatnie zakonserwowane, by jego nabywca mógł się nim cieszyć przez długie lata. Wnętrze obite jest tworzywem przypominającym skórę, w kolorze białym. Auto wyposażone jest w radio, które wygląda tak jak stare odbiorniki „safari”, jednak za tym retro-wyglądem kryje się nowoczesna technika, m.in. czytnik kart pamięci, bluetooth i lokalizator, dzięki czemu możliwe jest jego namierzenia (dzięki aplikacji w telefonie).

Pełen opis inicjatywy, dostępny jest tutaj:

Licytacja odbywa się na portalu charytatywni.allegro: