> Podopieczni > a > Antczak Amelia A/35

Antczak Amelia A/35

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę w okularach

Miejsce zamieszkania: województwo dolnośląskie, Głogów
08.08.2010

Amelka urodziła się w 2010 roku jako zdrowe dziecko. Wszystko zaczęło się w roku 2016 od „niewinnych bóli głowy”. W roku 2017 trafiliśmy do szpitala klinicznego we Wrocławiu gdzie zdiagnozowano u niej jaskrę. Przeszła 5 operacji. Z powodu pogarszających się wyników, w kwietniu 2018 r. trafiliśmy do szpitala klinicznego w Poznaniu, gdzie zdiagnozowano u niej autoimmunologiczne zapalenie mózgu / postępującą postać stwardnienia rozsianego PPMS. W toku postępującej choroby Amelka przeszła m.in.: 5 zabiegów plazmaferezy, wlewy leku bilogicznego, pojawił się u córki niedosłuch ucha prawego w 50%, niedowład kończyn dolnych, zaburzenia czucia, pęcherz neurogenny, napady miokloniczne (przyjmuje leki przeciwpadaczkowe) a w grudniu 2018 zdiagnozowano u niej chorobę Degosa. Na całym świecie jest opisanych 200 przypadków tej choroby i to głównie wśród osób dorosłych. Dotychczas nie poznano przyczyny tej choroby oraz do chwili obecnej żadna forma leczenia nie okazała się skuteczna.
Aby walczyć ze stale postępującą chorobą Amelki, niezbędna jest przede wszystkim codzienna rehabilitacja i opieka lekarska, leki, środki higieniczne, sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, specjalistyczne konsultacje lekarskie: neurologa, okulisty, urologa, rehabilitanta, indywidualny tok nauczania.

Mimo tego wszystkiego Amelka dzielnie walczy każdego dnia o swoją samodzielność.

Cel szczegółowy: Antczak Amelia A/35

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Antczak Amelia A/35