> Podopieczni > b > Bień Julia B/86

Bień Julia B/86

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę w bluzce z kolorowymi paskami

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Krajenka
Data urodzenia: 11.12.2008

Julka od wczesnego dzieciństwa ma całościowe opóźnienie rozwojowe. Istnieje także podejrzenie zespołu Aspergera. Jej sprawność umysłowa kształtuje się na poziomie niższym niż przeciętny. Występują u niej deficyty w zakresie myślenia abstrakcyjnego, arytmetycznego, przyczynowo-skutkowego, spostrzegawczości, analizy i syntezy słuchowej, koordynacji wzrokowo- ruchowej, wyobraźni przestrzennej, percepcji wzrokowej, sprawności grafomotorycznej i manualnej. Julia mówi mało wyraźnie, a z powodu występujących wad wymowy jej zasób słownictwa jest ograniczony. Ze względu na swoje deficyty została odroczona od obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2015/2016. Julka uczęszcza na zajęcia do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Złotowie. Jest pod stałą opieką neurologa. Korzysta z dodatkowych zajęć płatnych: terapii zaburzeń mowy, oraz zabiegów rehabilitacyjnych rezonansem stochastycznym. Julka wymaga systematycznej terapii stymulującej rozwój.

Cel szczegółowy: Bień Julia B/86

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Bień Julia B/86