> Podopieczni > b > Bolechowski Patryk B/202

Bolechowski Patryk B/202

Zdjęcie przedstawia chłopca z rysunkiem

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Studzieniec
Data urodzenia: 10.02.2004

Patryk , od urodzenia jest opóźniony w rozwoju psychiczno-ruchowym wynikającym z niezrównoważonej aberacji chromosomowej,choroba genetyczna. Choroba Patryka jest wrodzona i nieuleczalna, do końca życia będzie potrzebował rehabilitacji oraz pomocy w samodzielnej egzystencji, ma orzeczenie o niepełnosprawności stopniu znacznym.

Patryk jest otwartym chłopcem zainteresowanym otaczającym go światem, o pogodnym usposobieniu. Dość dobrze rozumie kierowane do niego proste polecenia i komunikaty, chociaż nie zawsze na nie reaguje. Jego funkcjonowanie zależne jest od aktualnej kondycji psychofizycznej. W większości sytuacji Patryk reaguje na swoje imię i na dłużej nawiązuje kontakt wzrokowy. Nie rozwinęła się u niego mowa czynna. Komunikuje się z otoczeniem głównie za pomocą gestów, mimiki i nieartykułowanych dźwięków, w kontekście zabezpieczenia podstawowych potrzeb życiowych. W sytuacjach niekomfortowych lub braku zrozumienia jego potrzeb, zdarza mu się nie panować nad emocjami. Zdarzają się również fizyczne przejawy agresji i autoagresji. W codziennej egzystencji przy myciu, jedzeniu, ubieraniu, toalecie wymaga pomocy osoby dorosłej. Patryk nie rozpoznaje zagrożeń, wymaga asysty przy opuszczaniu domu, jej brak zagraża jego życiu i zdrowiu.

Patryk za chwilkę skończy 18lat i niestety wraz z wiekiem mamy coraz mniej pomocy w postaci różnych ogólnorozwojowych terapii i rehabilitacji a nawet podstawowej opieki medycznej. Coraz więcej rzeczy musimy opłacać z własnych funduszy, dlatego państwa pomoc w postaci 1 procenta byłaby nieoceniona i za którą już teraz bardzo serdecznie dziękujemy.

Cel szczegółowy: Bolechowski Patryk B/202

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Bolechowski Patryk B/202