> Podopieczni > b > Bones Wiktoria B/134

Zdjęcie przedstawia kobietę

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Ujście
Data urodzenia:09.11.2016

Wiktoria urodziła się jako wcześniak w 31 tygodniu, już od samego początku musiała walczyć o życie i sprawność. Przez pierwszy rok zmagaliśmy się z napięciem mięśniowym, silnym refluksem i naczyniakami skórnymi, z czasem pojawiało się coraz więcej problemów zdrowotnych. Obecnie jesteśmy pod opieką: chirurga dziecięcego, gastroenterologa, kardiologa, dermatologa, neurologa, psychologa, psychiatry, logopedy oraz jeździmy na terapię SI. Wiktoria ma zaburzenia psychoruchowe zaburzenia integracji sensorycznej, inne całościowe zaburzenia rozwojowe, encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, refluks, alergię, zaparcia, obustronną przepuklinę pachwinową, zaburzenia żywieniowe, naczyniaki ciała, nawracające rumienie, przewlekłego gronkowca złocistego skórnego, agresję i autoagresję. Wiktoria jest w trakcie diagnostyki autyzmu, nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb, nie toleruje dotyku, nie rozumie najprostszych poleceń typu: daj, gdzie, pokaż, gdzie mama tata, boi się wszystkiego dookoła. Wiktoria musi być pod opieką drugiej osoby przez całą dobę, w wyniku autoagresji robi sobie krzywdę. W chwilach spokoju jest uśmiechniętym dzieckiem. Niestety, aby mogła w miarę normalnie funkcjonować potrzebna jest intensywna terapia psychologiczna, logopedyczna i integracyjna plus ciągłe kontrole u specjalistów oraz podawanie leków.

Cel szczegółowy: Bones Wiktoria B/134

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Bones Wiktoria B/134