> Podopieczni > b > Borawscy Mateusz i Nikodem B/119

Zdjęcie przedstawia mężczyznę

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Bolszewo
Data urodzenia: 26.12.1998

Nikodem, choruje na afazje rozwojową, zespół nad­po­bu­dli­wo­ści psy­cho­ru­cho­wej, z deficytem uwagi. Jego sprawność intelektualna jest na poziomie niz­szym od przeciętnej, a rozwój nieharmonijny. Nikodem jest miły i uśmiechnięty, pomimo wystę­pu­jących trudności stara się robić postępy. Ma trudności w rozumieniu mowy i komu­ni­ko­wa­niu się w sposób werbalny.
Mateusz, choruje na autyzm, do tego ma stwierdzone upośledzenie umysłowe. Jest agresywnym, lecz miłym chłopakiem. Szybko się złości. Zadaje sobie ból tzn. skubie ciało doprowadza do ran. Nie rozumie, że robi źle, że czegoś nie wolno. Praca z nim jest ciężka, gdyż robi małe postępy. Cieszę się że lubi się czasami przytulić, gdyż nie mówi. Do Mateusza trzeba zawsze podchodzić z uśmiechem i cieszyć się kiedy on go odwzajemnia.

Cel szczegółowy: Borawscy Mateusz i Nikodem B/119

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Borawscy Mateusz i Nikodem B/119