> Podopieczni > f > Flak Karolina F/13

Flak Karolina F/13

Miejsce zamieszkania: województwo małopolskie, Otfinów
Data urodzenia:
08.04.2012

Karolinka od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce (znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego i intelektualnego) oraz padaczkę lekooporną. Głównym objawem choroby jest niedowład 4-kończynowy, przez który Karolinka nie utrzymuje stabilnie głowy, nie siedzi samodzielnie, nie obraca się na boki, nie mówi, karmiona jest pozajelitowo za pomocą Peg-a. Córka jest dzieckiem leżącym, wymagającym stałej 24-godzinnej opieki. Ma problem z połykaniem śliny, często się krztusi i wymiotuje, dlatego konieczne jest codzienne kilkukrotne odsysanie córki ssakiem. Nie potrafi zainicjować i wykonać żadnego celowego ruchu. Wszystkie próby wykonania jakiegoś zadania opiera na odruchach wczesno-niemowlęcych.

Mimo wielu problemów zdrowotnych córka jest bardzo pogodną dziewczynką z uśmiechem na twarzy, reagującą na nasz głos. Karolinka wymaga kompleksowej opieki medycznej i rehabilitacyjnej. Jej dzień to ciągła walka o lepsze jutro. Od urodzenia nieustannie jest rehabilitowana zarówno w domu jak i prywatnie oraz na turnusach rehabilitacyjnych. Występująca na obwodzie spastyczność kończyn dolnych i górnych prowadzi do przykurczów stawowych i związanych z tym deformacji stawowych i kostnych, dlatego tak ważna jest systematyczna i bardzo kosztowna rehabilitacja.

W związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, córka wymaga intensywnej rehabilitacji i wielu konsultacji specjalistycznych oraz stałej troski i opieki. Niezbędny jest  również zakup specjalistycznego sprzętu wspomagającego opiekę nad córką.

PROSIMY O PAŃSTWA O POMOC

 

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Flak Karolina F/13
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Flak Karolina F/13