> Podopieczni > f > Frost Hanna F/52

Frost Hanna F/52

Zdjęcie przedstawia dziewczynki i kobietę uśmiechniętą

Miejsce zamieszkania: województwo dolnośląskie, Lubin
17.03.2011

Dzień dobry. Mam na imię Hania. Piszę do Was dzięki moim rodzicom, którzy starają się pomóc mi … każdego dnia, abym była samodzielną dziewczynką i mogła żyć jak moi rówieśnicy.
Jestem wesołą i pogodną dziewczynką. Niestety ze względu na swoją chorobę nie uczestniczę w zajęciach szkolnych jak moi rówieśnicy.
Opowiem Wam od początku… Zima w 2011 roku już się kończyła i urodziłam się Ja – Hania. Zdrowa i duża dziewczynka. Zgarnęłam wszystkie punkty – 10 APGAR. Rodzice mnie zabrali do domu i wszystko było świetnie.
Rozwijałam się prawidłowo i każdego dnia poznawałam coś nowego. Jednak w szóstym miesiącu zachorowałam i bardzo źle się czułam. Mama i tata też to widzieli …

Zabrali mnie do lekarza, który powiedział, że musimy szybko jechać do szpitala. Nie chciałam, ale to nie był zwykły katar. Mama i tata co jakiś czas mnie wołali … a Ja nie mogłam się poruszyć… coś mi wyłączyło możliwość poruszania się.
Często boli mnie głowa. W szpitalu Pan doktor zrobił mi dużo badań i powiedział, że to epilepsja. Ale nie wie jaka jest przyczyna choroby. Dał mi dużo leków, które nie działają dobrze.
Spędzam wiele czasu ćwicząc z moimi Ciociami. Z jedną pracuję nad moją formą fizyczną i dzięki temu sama chodzę, jem. Nauczyłam się już skakać i biegać.
Z inną Ciocią ćwiczę moją buzię, abym mogła mówić. To mi jeszcze nie wychodzi … Bardzo chcę w końcu zaśpiewać moim rodzicom piosenkę … Często jeżdżę na turnusy rehabilitacyjno- logopedyczne.
Dzisiaj mam dziewięć lat (jest 2020 rok) i nie chodzę z moimi kolegami i koleżankami do klasy na zajęcia, bo w ciągu dnia mam po kilkanaście mioklonicznych napadów nieświadomości i wszyscy muszą na mnie bardzo uważać, aby nic mi się złego wtedy nie przydarzyło.
Jestem dziewczynką trochę inną, brzydko chodzę, czasami się przewracam. Nie wchodzę na drabinki i nie gram w piłkę. Nie potrafię mówić tak jak inne dzieci. Mówię tylko kilka prostych wyrazów.
Mama i tata ciągle szukają przyczyny mojej choroby i jeździmy na różne kosztowne badania i do różnych lekarzy.
Jeśli możesz wesprzyj mnie i moich rodziców w walce z chorobą, bo jak każde dziecko chcę normalnie żyć 🙂

Cel szczegółowy: Frost Hanna F/52

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Frost Hanna F/52