> Podopieczni > f > Fysz Jakub Jan F/21

Fysz Jakub Jan F/21

Zdjęcie przedstawia chłopca w fotelu

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie, Szczecin
Data urodzenia:
30.05.2017

Kubuś urodził się 30.05.2017 roku w 32 tygodniu ciąży. Niestety po kilku dniach rozpoznano u niego sepsę oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych wywołane przez bakterię e-coli. Zakażenie to, bądź nie­do­tle­nie­nie podczas porodu spo­wo­do­wało nie­od­w­ra­calne uszkodzenia mózgu, nazwane leu­ko­ma­la­cjami oko­ło­ko­mo­ro­wymi. Kubuś od pierwszych tygodni życia jest rehabilitowany metodą NDT- Bobath i mimo uszkodzeń mózgu powoli, ale skutecznie radził sobie z roz­wo­jem.
Niestety, w 6tym miesiącu życia przestał się rozwijać i po krótkim czasie rozpoznano u niego padaczkę lekooporną ZESPÓŁ WESTA, która „zabrała” mu sporo umiejętności. Dzięki leczeniu ste­ry dami i lekami przeciwpa­dacz­ko­wymi udało się opanować liczne napady epilepsji. W czerwcu 2018 r. w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie rozpoznano u Kubusia mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy pozapiramidowo – piramidowy.
Obecnie (01.2020) Kubuś dalej walczy z epilepsją i to ona skutecznie blokuje jego rozwój – a nie MPD. Ma bardzo niekorzystne zmiany w zapisie EEG, padaczkowe napady nieświadomości i dlatego podjęto decyzję o kolejnej sterydoterapii. Kubuś jest bardzo inteligentny, wyprzedza swoich rówieśników. Jest bardzo pogodny, lubi się bawić i bardzo dzielnie znosi swoje problemy. Jest natomiast uwięziony w swoim ciele – chciałby mówić i ruszać się, a nie może. Regularnie uczęszcza na zajęcia fizjoterapeutyczne, logopedyczne i pedagogiczne. Jest pod stałą opieką neurologów w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, a także pod opieką okulisty, nefrologa, kardiologa i gastrologa.
Częste wizyty w Warszawie, leki oraz sprzęt ortopedyczny są niezmiernie drogie, dlatego serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia w dążeniu Kubusia do jak największej samodzielności. Rodzice.