> Podopieczni > g > Graczkowska Wiktoria G/187

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę uśmiechniętą

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Piła
20.03.2019

„Wiktoria — moja wymarzona, wyśniona i najcudowniejsza na świecie córka. Niestety, urodzona się w 33 tygodniu ciąży. Było to spowodowane moimi problemami z nadciśnieniem… 16 marca 2019 roku trafiłam do szpitala z powodu ciśnienia wynoszącego 200/140. Początkowo lekarze ustabilizowali sytuację, jednak 3 dni później doszło do cesarskiego cięcia. Spowodowało to wiele komplikacji i zaburzeń. Początkowo leżała w inkubatorze, a jej stan był ciężki.
Nasze początki były naprawdę trudne. Wiele razy traciłam wszystkie siły i nerwy, bojąc się o swoją córeczkę. Musiałyśmy bardzo szybko wejść w tryb, w którym zawsze będzie z nami choroba, ograniczenia i wyzwania.
Dziś Wiki jest 3,5-letnią dziewczynką, która przeszła za wiele. Dzięki leczeniu osiąga sukcesy. Być może małe, ale są! Mówi kilka słów takich jak: mama, tata, ciocia, nie, chce picie. Chodzi do przedszkola terapeutycznego, gdzie jest pod opieką specjalistów.
Dodatkowo spotykamy się z logopedą I fizjoterapeutą oraz terapeutą SI.
Ze względu na ogromne koszty leczenia muszę wybierać między czasem z córką a pracą, i choć lubię swoją pracę to czasem wolałabym spędzić ten czas z Wiktorią. Oboje z partnerem pracujemy, nie jesteśmy osobami które tylko żądają od innych…, ale na dłuższą metę jest Nam bardzo ciężko…
Marzę, żeby jechać z córką na turnus rehabilitacyjny, który w opiniach wielu osób daje niesamowite efekty, ale przy kosztach codziennych terapii nie jesteśmy w stanie odłożyć na turnus.
Dlatego proszę o pomoc. O nawet najmniejsze wpłaty, dla Nas to naprawdę bardzo dużo.”
Pozdrawiam Aleksandra Chlebek

Cel szczegółowy: Graczkowska Wiktoria G/187