> Podopieczni > g > Gryka Maja G/59

Zdjęcie przedstawia ćwiczącą dziewczynkę

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Złotów
03.10.2013

Nazywam się Beata Borkowska i jestem mamą Mai. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc finansową mającą na celu sfinansowanie leczenia i rehabilitacji mojej najmłodszej córki – Mai Laury Gryka. Majka urodziła się 3 października 2013 roku, ważąc 1560 g. W czasie ciąży dowiedziałam się, że moje dziecko urodzi się ze szpotawą lewą stopą. Niemalże od pierwszych dni życia moje dziecko bardzo cierpiało, jednak przyczyna jej płaczu długo była nieznana. Dopiero po wielu tygodniach i badaniach, zdiagnozowano u Mai wielotorbielowatość nerek oraz hipoplazję nerek, czyli ich niedorozwój. Od wielu lekarzy usłyszałam wtedy, że nie wiadomo co będzie z moim dzieckiem, jakie ma jeszcze wady wrodzone i że moje macierzyństwo będzie niezmiernie trudne. Wszystkie mamy, które kiedykolwiek usłyszały podobne słowa, wiedzą, jak rozpadał się mój świat. Paniczny strach obezwładnił mnie i odebrał wszelką radość. Skupiłam się na tym, aby karmić moją córeczkę, która nie przybierała na wadze. To był potwornie trudny czas. W wieku trzech lat, Maja ważyła około 10 kilogramów, nie chodziła i nie mówiła. Po każdym przeziębieniu waga jeszcze spadała. W między czasie, badanie okulistyczne wykazało zeza i astygmatyzm. W rodzinie nazywamy Majkę – MAJĄ WALECZNĄ. Przez niemalże cztery lata swojego życia bardzo wiele przeszła – nieuleczalna choroba nerek, operacja stopy końsko-szpotawej, wiele miesięcy w gipsie, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, nieumiejętność mówienia, słaby wzrok. Każdy dzień to walka o jej zdrowie, uśmiech, przyszłość i o jej życie. W tej trudnej walce potrzebujemy wsparcia. Na swojej drodze spotykamy cudownych ludzi, wspaniałych rehabilitantów Ośrodka Rehabilitacji Dzieci „Zabajka 2”s.c. w Złotowie. Dzięki zajęciom, jakie Maja miała tam podczas turnusu, uwierzyłam, że moja córka może być tak stymulowana i wspierana, że będzie mogła sama chodzić, że „dogoni” pod względem psychoruchowym swoich rówieśników. Choroby nerek niestety nie uda się wyleczyć, ale odpowiednim trybem życia oraz dietą, można opóźniać jej rozwój i odwlec konieczność dializ, czy przeszczepu. Poprawa zdrowia i wspieranie rozwoju mojej córeczki jest dla mnie priorytetem, ale brakuje mi środków finansowych rehabilitowanie jej. Uprzejmie Państwa proszę o pomoc w sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego organizowanego przez Ośrodek Rehabilitacji Dzieci „Zabajka 2”s.c. w Złotowie. Intensywne i odpowiednie ćwiczenia z moim dzieckiem, wspomogą jej rozwój. Potrzebujemy pomocy, gdyż sama nie jestem wstanie wiele uzbierać. Dlatego proszę, pomóżcie mi Państwo walczyć dalej o życie i zdrowie mojego dziecka.

Z wyrazami szacunku,
Beata Borkowska