> Podopieczni > g > Grześkowiak Anna G/154

Grześkowiak Anna G/154

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę okularach różowych

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Kościan, Widziszewo
07.06.2018

Ania urodziła się z aberracja chromosomu 18 to rzadka choroba genetyczna  występująca pod nazwą -zespół De Grouchego. Córka ma niedosłuch, oczopląs , agenezje ciała modzelowatego, niedomykalność zastawki trójdzielnej.

Każdy dzień to walka o lepsze jutro dla Ani. Rehabilitacja i praca z logopedą, tyflopedagogiem i ze mną w domu to już w kalendarzu  zapisane  godziny ćwiczeń.

Dni uciekają …nie wrócą … czasami siadam i pytam sama siebie czy na pewno wszystko zrobiłam żeby to jej lepsze jutro w końcu nadeszło. Jedno co wiem to to, że nie możemy się poddać i zrobić wszystko żeby ta Nasza praca przyniosła korzyści dla Ani. Dzięki naszej wspaniałej pani rehabilitant  Ania podpierając się rączkami siedzi  sama przez kilka minut  to taki sukcesik mały ale zawsze 🙂   Mam nadzieje ,że nadchodzące dni  będą się składały z takich właśnie małych sukcesów i kiedyś  Nasza mała ślicznotka  przybiegnie do mnie i powie Mamo Kocham Cię :).

Za wsparcie okazałe dla Ani wszystkim bardzo dziękujemy.

Rodzice Ani

Ela i Sławek