> Podopieczni > j > Jankowska Dagmara J/78

Jankowska Dagmara J/78

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę w okularach

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Śmigiel
11.02.2011

Tak wiele jeszcze przed nami, ale wierzymy, że warto, że się uda.

List, który właśnie czytacie zde­cy­do­wa­li­śmy się napisać celem uzyskania pomocy w przy­wró­ce­niu zdrowia naszej córki Dagmary. Podję­li­śmy walkę o to, aby nasza córka mogła rozwijać się jak najlepiej. Widzimy, że pełne zaan­ga­żo­wa­nie, siła, czas i wytrwałość sprawiają, że nasza córka staje się innym dzieckiem. Głęboko wierzymy, że jej życie kiedyś może być lepsze.

Nasza córka wymaga całkowitej opieki i wszechstronnej reha­bi­li­ta­cji. My mieszkamy w małej wiosce, niestety w pobliskich miasteczkach reha­bi­li­ta­cja jest dostępna w bardzo ogra­ni­czo­nych formach.

Nasza córka musi być sys­te­ma­tycz­nie ćwi­czona, bo wiemy o tym dobrze, że tylko systematyczna i intensywna reha­bi­li­ta­cja przynosi duże efekty.

Bardzo pomocne są wyjazdy na profesjonalne turnusy rehabilitacyjne, niestety ich koszty to od 5000 do 6400 zł przekraczają nasze moż­li­wo­ści finansowe. Dagmara aby mogła funkcjonować w życiu codziennym wymaga także spe­cja­li­stycz­nego sprzętu umoż­li­wia­ją­cego prze­miesz­cza­nie się, pielęgnacje, karmienie, reha­bi­li­ta­cje w warunkach domowych. Córka jest chora, ale rośnie jak zdrowe dzieci (wizerunkowo wygląda jak zdrowa dziewczynka). Dlatego niezbędne dla Dagmary przyrządy rehabilitacyjne takie jak pio­ni­za­tor, wózek, wałki, siedzisko, a przede wszystkim ortezy, buty specjalistyczne plus wkładki po pewnym czasie są do wymiany. Refundacja tego sprzętu przez NFZ jest ograniczona, obejmuje tylko niewielki procent. A niektóre rzeczy nie podlegają refundacji. Wszystko to wiąże się z dużymi, bardzo wysokimi kosztami.

Dagmara pomimo swojej choroby jest dzieckiem pogodnym, pełnym życia. Każdej nowej umie­jęt­no­ści, którą dzieci nabywają w naturalny sposób, ona musi się uczyć w toku wielogodzinnych, intensywnych ćwiczeń. Intensywna reha­bi­li­ta­cja daje nadzieje na lepsze jutro. Jest ona konieczna do utrwalania wypracowywanych już moż­li­wo­ści. Córka co prawda jeszcze nie chodzi i nie mówi, ale na swój sposób umie się przemieszczać, dotrzeć do swego celu np. swojej nieulubionej zabawki. Coraz częściej i dłużej wokalizuje, wydobywając różne dźwięki. Potrafi utrzymać ciężar ciała na własnych nogach, a z asekuracją rehabilitanta potrafi kawałek przejść.

Dagmara urodziła się 11.02.2011 roku. W czwartym tygodniu życia zachorowała na obustronne zapalenie płuc i od tego czasu Zaczęła się – Walka o lepsze jutro.

Choruje na padaczkę objawową, wadę wrodzoną mózgu – agenezja ciała modzelowatego, opóźnienie rozwoju psy­cho­ru­cho­wego, nie­do­wi­dze­nie, M. P. Dz. – niedowład spastyczny czte­ro­koń­czy­nowy. Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy, logopedy i pediatry.

Jeśli zechcecie Państwo nas wesprzeć w trudzie walki o zdrowie naszej córki Dagmary będziemy bardzo wdzięczni. Dagmara jest podopieczną Fundacji „Złotowianka”.

Spół­dziel­czy Bank Ludowy w Zakrze­wie

Nr konta 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

Z dopi­skiem: Daro­wi­zna na rzecz Dag­mara Jan­kow­ska J/78

Dag­marę można rów­nież wes­przeć odpi­su­jąc 1% podatku.

Wypeł­nia­jąc zezna­nie podat­kowe w rubryce:

WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wpi­sać KRS: 0000308316

nato­miast w rubryce:

Informacje uzupełniające – cel szczególny 1%” – wpi­sać Dag­mara Jan­kow­ska J/78

Dzię­ku­jemy wszyst­kim Pań­stwu, któ­rzy wspie­rają Dag­marę co roku, a także tym co wsparli ją w ubie­głym 2017 r.

Dzięki Pań­stwa pomocy będzie miała więk­sze szanse.

Agnieszka i Marian Jan­kow­scy

Cel szczegółowy: Jankowska Dagmara J/78