> Podopieczni > j > Jóźwiak Oliwier J/124

Jóźwiak Oliwier J/124

Zdjęcie przedstawia chłopca z karteczkami w ręku

Miejsce zamieszkania: województwo kujawsko-pomorskie, Sępólno Krajeńskie
17.01.2021

Od urodzenia cierpi na nieuleczalną chorobę metaboliczną LCHAD,

Zdiagnozowaną w wyniku badań przesiewowych uwarunkowanych genetycznie. Ciężkość choroby wynika z niemożliwości rozkładu i wykorzystania tłuszczu z pożywienia jako źródło energii. Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe są odkładane w organiźmie i uszkadzają mięśnie, w tym mięsień sercowy oraz wątrobę! Nieleczona powoduje liczne powikłania takie jak: obrzęk, uszkodzenie mózgu, kardiopatia, neuropatia, retinopatia a nawet nagłą śmierć. Oliwier nie odbiega rozwojowo od rówieśników jest naszą roześmianą pełną energii iskierką, ale wymaga regularnego karmienia ze stałymi przerwami między posiłkami zarówno w dzień jak i w nocy. Dożywotnia i specjalna, bardzo niskotłuszczowa dieta w oparciu o preparaty importowane z zagranicy za zgodą Ministra Zdrowia oraz monitoring medyczny to dla Oliwiera jedyny ratunek i szansa na normalne życie. Bez tego, aż strach pomyśleć co może się wydarzyć.

Dziękujemy za wsparcie!

Aby przekazać 1% podatku na rzecz Oliwiera należy:

1.W rubryce KRS wpisać:0000308316

2.W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY 1%:Oliwier Jóźwiak J/124