> Podopieczni > k > Kopka Mateusz K/294

Kopka Mateusz K/294

Zdjęcie przedstawia chłopca czapką z daszkiem

Miejsce zamieszkania: województwo łódzkie, Konstantynów Łódzki
09.01.2015

Mateusz jest pogodnym chłopcem, lubi biegać, jeździć na hulajnodze ze starszym bratem. Urodził się zdrowy, i rozwijał się prawidłowo. W przedszkolu p. psycholog zwróciła uwagę na jego chwiejny chód. Poszliśmy do neurologa po skierowanie na badanie. Byliśmy w CZMP w Łodzi i tam pojawiło się podejrzenie Dystrofii mięśniowej typu Duchenne’a czekaliśmy na wyniki chcąc, żeby były dobre, niestety krótko po 4 urodzinach Mateusza dowiedzieliśmy się, że jest chory. Od czasu podejrzenia choroby jeździmy na rehabilitację, żeby zniwelować przykurcze w stawach skokowych i poprawić kondycję mięśni. Mateusz jest wesoły i nie widać na razie, że zmaga się z tak poważną chorobą, czasami mówi, że bolą go nóżki i szybciej się męczy.

Cel szczegółowy: Kopka Mateusz K/294

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Kopka Mateusz K/294