> Podopieczni > k > Kowalski Emil K/389

Kowalski Emil K/389

Zdjęcie przedstawia mężczyznę na wózku

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie, Wałcz
Data urodzenia: 30.06.1979

12 czerwca 2021 zmieniło się diametralnie całe nasze życie. Emil Kowalski, jedyny żywiciel
4 osobowej rodziny uległ bardzo poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu pod Magdeburgiem ( Niemcy) w wyniku, którego doznał następujących obrażeń:

-obustronnego złamania trzonów kości udowych

-wieloodłamowego złamania kości podudzia prawego

-wielofragmentowego złamania rzepki prawej

-złamania obojczyka lewego

-złamania dalszego końca kości ramiennej lewej ze zwichnięciem stawu łokciowego

-wieloodłamowego złamania kości przedramienia- obustronne

-uszkodzenia splotu ramiennego lewego

-złamania w zakresie twarzoczaszki, kręgosłupa i żeber

– przeszczep skóry w nodze lewej

Stan Emila był tragiczny i żeby umożliwić jego powrót do zdrowia wprowadzono szereg czynności leczniczych:

-stabilizacja trzonów kości podudzia lewego stabilizatorem zewnętrznym

-repozycja i stabilizacja wieloodłamowego złamania kości podudzia prawego i lewego stabilizatorami zewnętrznymi

-repozycja zespolenia złamania trzonów kości udowych gwoździami śródszpikowymi

-repozycja i zespolenie złamania wieloodłamowego dalszych końców kości przedramienia obustronnie płytami

-artroskopia operacyjna stawu kolanowego prawego

Emil cały czas jest rehabilitowany i z dużym zaangażowaniem walczy o powrót do zdrowia. Dodatkowo na codzień zmaga się z uciążliwym bólem, który mu doskwiera od momentu wypadku. Pomimo ogromu pracy nadal nie może poruszać lewą ręką i palcami. Badanie wykazało ciężkie uszkodzenie nerwów na poziomie korzeni i pni. Prawa noga była złamana w 5 miejscach i ze względu na skomplikowane operacje i dalszą niesprawność kończyny, nie jest w stanie samodzielnie stanąć na nogach i wykonywać podstawowych czynności życia codziennego. Żona sprawuje pełną opiekę nad mężem. Jej codzienna pomoc dotyczy mycia, ubierania się, przygotowywania posiłków, prowadzenia gospodarstwa domowego i opieki nad dwójką dzieci 7 i 8 lat a także zmaga się z różnymi ciągle pojawiającymi się trudnościami dotyczącymi leczenia i rehabilitacji. W tej sytuacji podjęcie jakiejkolwiek pracy przez żonę Emila nie jest możliwe. Obecnie prognozy zakładają długotrwałą rehabilitację. Potrzeby rehabilitacyjne są bardzo duże czego NFZ nie jest w stanie w pełni zaspokoić, a koszty te są wysokie dlatego z całych sił apelujemy o pomoc. Liczy się każda złotówka która przybliży nas do zdrowia Emila.

Cel szczegółowy: Kowalski Emil K/389

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Kowalski Emil K/389