> Podopieczni > k > Kulesza Filip K/434

Kulesza Filip K/434

Zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego

Miejsce zamieszkania: województwo Pomorskie,  Malachin
Data urodzenia:
30.10.2022

„Witamy serdecznie.
Filip jest pogodnym, pełnym życia i uśmiechu dzieckiem. Urodził się przedwcześnie, do 6 miesiąca nie było żadnych wskazań ku diagnozie trisomii 21. Dopiero gdy wykryliśmy uogólniony obrzęk płodu, wiele się zmieniło….szpital w Poznaniu, mnóstwo badań, analiz lekarzy, którzy szukali przyczyny (mega wkład i pomoc poznańskiej lecznicy na Polnej), aż do wyniku badań genetycznych. Obrzęk ustąpił na krótko przed narodzinami. Na szczęście….
Filip wraz z mamą to wszystko przetrwał i obecnie cieszymy się wspólnie każdym dniem.  W domu ma jeszcze nieco starszą siostrę i brata zatem nie ma nudy:)
Nasz syn ogólnie rozwija się w miarę dobrze, potrzebuję jednak stałej rehabilitacji. Im więcej teraz poświęcimy tym w przyszłości łatwiej będzie Filipowi zacząć się swobodnie poruszać (obniżone napięcie mięśni, które dotyka dzieci z trisomią). Ponadto cały szereg lekarzy specjalistów, których odwiedzamy systematycznie wymaga nakładu czasu i pieniędzy (koszty wizyt oraz dojazdy) gdyż nie wszystko „się da” na NFZ. Trudno jest również ocenić co nas jeszcze czeka, ponieważ Filip ma zdiagnozowaną ponadto małopłytkowość krwi.
Liczymy, że uda nam się dzięki Państwa pomocy przyspieszyć leczenie, aby nasz syn mógł żyć normalnie na tyle na ile to będzie możliwe.
Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
Rodzice Sabina i Jakub”

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Kulesza Filip K/434
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Kulesza Filip K/434