> Podopieczni > k > Kwilosz Ilona K/299

Zdjęcie przedstawia kobietę uśmiechniętą

Miejsce zamieszkania: województwo podkarpackie, Jasło
03.03.1991

Choruję na Endometriozę, diagnoza została postawiona dopiero w 2018 roku. Po wykonaniu badań rezonansu magnetycznego w Warszawie oraz późniejszego USG wykryto zmiany potwierdzające tę chorobę, jej zaawansowanie oraz dodatkowe zmiany, o których nie miałam pojęcia. Są to PCOS- zespół policystycznych jajników, naczyniak w odc. lędźwiowym (nowotwór kości) oraz torbiel około naczyniową w odc. krzyżowym. Choroba zabiera mi wszystko, co normalne, codzienne obowiązki, pracę, ból towarzyszy każdego dnia. Ból podbrzusza, ból przy wypróżnianiu, częste oddawanie moczu, bolesne wzdęcia, zespół jelita drażliwego, migreny, stany depresyjne spowodowane przewlekłym bólem. Nie mogę jeść jak inni ludzie, bo choroba powoduje problemy z trawieniem i perstaltyką jelit, funkcjonować jak normalni ludzie. Endometrioza w skrócie powoduje stany zapalne wywołane ogniskami endometrialnymi, błona śluzowa macicy umiejscawia się w różnych częściach jamy otrzewnej, na narządach, jelitach, więzadłach itd. Normalnie powinna zostać wydalona w trakcie miesiączki. Te stany zapalne, czyli guzy wypełnione krwią przekształcają się w zrosty, które sklejają do siebie wszystko wokół; jelita, macicę, jajniki, narządy. Można sobie to wyobrazić tak jakby żołądek, jelita i narządy były sklejone razem do siebie klejem i nie mogły pracować prawidłowo, do tego okropny ból. Endometrioza jest chorobą nieuleczalną, niewykluczone są następne operacje, ale mam nadzieję, że choroba po operacji zatrzyma się na dłużej, wszystko zależy od operacji leczenia hormonalnego i diety. W moim przypadku organizm nie reaguje na leczenie farmakologiczne hormonami, dlatego jedyną szansą i nadzieją jest operacja w klinice w Warszawie – Miracolo Clinic. Niestety NFZ nie refunduje tych operacji. Same wizyty i dojazdy są bardzo kosztowne. Operacja i koszty związane z leczeniem i ogółem choroby przerastają nasz domowy fundusz, pracuje tylko mój mąż. Koszt operacji jest wstępnie oszacowany, przy czym końcowa kwota będzie znana dopiero po operacji, każdą z pacjentek obowiązuje cennik kliniki. Bardzo zależy nam normalnym życiu, założeniu rodziny i wyleczeniu z nowotworu kręgosłupa, by móc zacząć leczyć kręgosłup, jak powiedział neurochirurg- muszę najpierw podleczyć endometriozę. Bardzo potrzebujemy pomocy ludzi i ich dobrych serc.

Cel szczegółowy: Kwilosz Ilona K/299

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Kwilosz Ilona K/299