> Podopieczni > m > Mantaj Marcelina M/223

Mantaj Marcelina M/223

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę uśmiechnięta w okularach

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Wysoka
Data urodzenia: 17.12.2020

Marcelina urodziła się o czasie, podczas ciąży stwierdzono hipotrofię. Nic jednak nie wskazywało na to, że po porodzie będę walczyć o życie mojego dziecka. Kiedy dostała 10 punktów w skali Apgar odetchnęłam z ulgą. Lekarza zaniepokoiły jednak wybroczyny na ciele córki. Marcelina przez pierwsze dni leżała w inkubatorze, nie mogłam nawet wziąć jej na ręce. Dalsze badania potwierdzały tylko jej ciężki stan. Wzmożone napięcie mięśniowe i nawracająca niedokrwistość to był dopiero początek naszej walki. Okazało się że doznała rozległych wylewów śródmózgowych na skutek choroby genetycznej. Marcelina w pierwszych 2 miesiącach swojego krótkiego życia miała aż 4 przetoczenia krwi. Zaraz po wyjściu ze szpitala wiedziałam, że nie mam czasu do stracenia aby ratować moje dziecko. Od razu zaczęłam rehabilitować Marcelinkę i szukać pomocy u najlepszych specjalistów. W 4 miesiącu życia córki spadł na nas kolejny cios – uaktywniła się padaczka, która zniszczyła wszystko co udało nam się wypracować. Z czasem zauważyłam, że rozległe uszkodzenia mózgu spowodowały poważne uszkodzenie wzroku – nie reaguje na moją twarz, nie wodzi wzrokiem, natomiast gdy tylko usłyszy mój głos zaraz pojawia się uśmiech. Każdego dnia jeździmy na różne zajęcia z fizjoterapeutami, logopedą i tyflopedagogiem. Dzięki naszemu samozaparciu i konsekwencji w prowadzeniu rehabilitacji Marcelina zrobiła znaczne postępy. Nasze możliwości finansowe jednak topnieją, a dodatki pielęgnacyjne są kroplą w morzu potrzeb. Ogromnie liczymy na Państwa pomoc, dzięki której nasza córka będzie mogła kontynuować rehabilitację.
                                                                                                                                    Rodzice Marcelinki

Cel szczegółowy: Mantaj Marcelina M/223