> Podopieczni > m > Marel Marcel, Anita M/110

Marel Marcel, Anita M/110

Zdjęcie przedstawia chłopca w koszuli

Miejsce zamieszkania: województwo zachodniopomorskie, Szczecin
Data urodzenia:
04.10.2012

Marcel urodził się 04.10.2012 r. jako zdrowe dziecko. Miał 10/10 pkt w skali apgar, WSZYSTKO było w porządku. Nie wykazywał żadnych problemów, rozwijał się książkowo jak każde niemowlę. Problemy zaczęły się około 2 roku życia, pomimo naszych zgłoszeń lekarz nic nie odkrył. Marcel po woli zanikał, przestał reagować na polecenia, imię swoje, przestał mówić – zaraz po szczepionce dlatego możemy to powiązać choć nie koniecznie tak musiało być…
Wszystkie badania słuchu, i krwi były w normie, nie wiedzieliśmy dlaczego tak się stało. Dopiero po wizycie w szpitalu lekarz neurolog i psychiatra podejrzewali autyzm. Na wizycie, podejrzenia się potwierdziły: AUTYZM WCZESNODZIECIĘCY. Badania metaboliczne nic nie wykazały. Syn ma zaburzenia czucia głębokiego. Nie czuje bólu, domaga się silnych bodźców.
Dzisiaj Marcel chodzi terapię, uczęszcza do przedszkola terapeutycznego. Są postępy, Marcel reaguje na polecenia, swoje imię, słyszy, nawiązuje kontakt wzrokowy, sam nawiązuje kontakt, próbuje pisać, liczy, mówi poszczególne słowa, czasem układa zdania i są one w pełni świadome. Uczy się nowych rzeczy i sam chce, rozkłada zabawki na części pierwsze i składa je. Jest bardzo zdolnym chłopcem. W domu wykonuje swoje obowiązki, wiadomo czasem bywa rożnie ale mam nadzieje że się w pełni nauczy. Wymaga stałej opieki osoby dorosłej i ciągłej terapii si, dogoterapii, logopedii.

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Marel Marcel, Anita M/110
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Marel Marcel, Anita M/110