> Podopieczni > p > Pietraszek Maria P/143

Pietraszek Maria P/143

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę na wózku

Miejsce zamieszkania: województwo łódzkie, Niechcice
15.07.2008

Marysia przyszła na świat jako śliczna, silna dziewczynka w piękny, lipcowy poranek.

Zaczęła chodzić tak jak przeciętne dzieci. Niestety, jej chód odbiegał z czasem od normy, nóżki coraz częściej uginały się, upadała i nie potrafiła wstać bez podpierania się rączkami. Po licznych badaniach pojawiła się diagnoza: SMA TYP 3, czyli rdzeniowy zanik mięśni (ang Spinal Muscular Atrophy). Rzadka choroba genetyczna polegająca na stopniowym zaniku mięśni, który to prowadzi do głębokiej niepełnosprawności ruchowej.

Marysia straciła możliwość samodzielnego chodzenia w wieku 4 lat i samodzielnego stania w 7 roku życia. Dziś jej największym marzeniem jest móc znowu samodzielnie chodzić.

Ratunkiem na opóźnienie przebiegu choroby jest intensywna rehabilitacja.

Pomóż SWOIM 1⁒ PODATKU LUB DAROWIZNĄ WESPRZEĆ KOSZTOWNĄ REHABILITACJĘ MARYNI. Dziękujemy!

Cel szczegółowy: Pietraszek Maria P/143

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Pietraszek Maria P/143