> Podopieczni > m > Muszkiet Oliwia M/196

Zdjęcie przedstawia kobietę ćwiczącą

Miejsce zamieszkania: województwo warmińsko-mazurskie, Sępopol
13.02.2008

6 sierpnia nasza 12-letnia córka Oliwia  doznała  ciężkiego wypadku niedaleko miejsca zamieszkania.Jadac rowerem doszłodo potrącenia jej ciagnikiem rolniczym.Trafiła do Szpitala w bardzo ciezkim stanie rozpoznano niedowład spastyczny kończyn dolnych,uraz wielonarzadowy w tym uraz rdzenia od th 2 z wielopoziomowym złamaniem kręgosłupa szyjnego i piersiowego-C-7,th-2-3-4,th-6-7 z przemieszczeniem i kyfotyzacją w odcinku piersiowym,złamanie trzonu kosci ramiennej,złamanie łopatki,ostra niewydolnosc oddechowa,zmiazdzenie prawego płuca.Przeszła bardzo powazną operacje kregosłupa szyjnego oraz piersiowego i łopatki.Przez dwa miesiące toczyła walkę o życie w Szpitalu Dziecięcymw Olsztynie na Oddziale Intensywnej Terapii .Cudem nie spełnił się najgorszy scenariusz.
Oliwia dostała szansę na dalsze życie dzięki Bogu jest wśród nas.
W pażdzierniku przeniesiono ją na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej w Olsztynie,gdzie pod okiem specjalistów zaczęła kolejną walkę o sprawność .
Pragniemy,aby nasza kochana Oliwcia wróciła do sprawności i cieszyła sie dzieciństwem jak reszta jej rowiesnikow.Jest bardzo silną dziewczynkąi wierzymy ,że uda jej się.
Po roku intensywnej  rehabilitacji w różnych ośrodkach typu ;SzpitalDziecięcy w Olsztynie,reh.prywatna ,,Postawa,,Jadwiga Choruży,Szpital Jana Pawła w Bartoszycach,rownież była obięta programem Opieka Wytchnieniowa podczas ktorej rehabilitacja indywidualna realizowana była w warunkach domowych.
W chwili obecnej córka osiągneła etap samodzielnego stania około 10min.,chodzi przy balkoniku.
W mojej ocenie córka będzie wymagała dalszej wieloletniej rehabilitacji w celu uzyskania jak najlepszej sprawności fizycznej.

Cel szczegółowy: Muszkiet Oliwia M/196

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Muszkiet Oliwia M/196