> Podopieczni > n > Nasterscy Adam i Aleksandra N/112

Nasterscy Adam i Aleksandra N/112

Zdjęcie przedstawia chłopca w okularach z alpaką

Miejsce zamieszkania: województwo mazowieckie, Piaseczno
Data urodzenia:
22.09.2013

Jestem Adaś.
Urodziłem się w 2013 roku.
Na początku nic nie wskazywało , że jestem chory.  Trochę później siadałem, nie raczkowałem i później zacząłem chodzić, ale lekarze uspokajali, że wszystko jest w porządku.   Gdy miałem 2,5 roku pojawiły się bóle nóg,  później doszły kolejne stawy i dodatkowe problemy zdrowotne.  Diagnozy były różne,  ale od początku wszyscy  lekarze byli zgodni  co do tego , że potrzebuję rehabilitacji.
Dziś już wiemy, że choruję na Zespół Ehlersa-Danlosa. W badaniach genetycznych wyszło jeszcze kilka mutacji,  w tym w genie CPT2- niedobór palmitylotranferazy karnityny II -postać  miopatyczna. Badania w kierunku miopatii mitochondrialnej jeszcze przede mną.  W pakiecie od losu otrzymałem Zespół Aspergera i ADHD.
Wszystko to sprawia,  że potrzebuję systematycznej i specjalistycznej rehabilitacji i terapii. Chciałbym funkcjonować jak moi zdrowi koledzy.
Ola. Ola ma zdiagnozowany Zespół Aspergera.  Dzięki wieloletniej terapii teraz funkcjonuje całkiem dobrze. Wizyty u psychologa ma teraz tylko 1 raz w tygodniu.  Niestety w grudniu okazało się,  że Ola ma lewą nogę krótszą o około pół cm. To wystarczyło by pojawiła się skolioza a  co za tym idzie potrzeba rehabilitacji.
Jednorazowy wyjazd z dwójką dzieci to ponad 11 tyś zł.  A przecież 1 turnus nie załatwi sprawy.

 

Możesz przekazać 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT wpisując:
Numer KRS:
0000308316
Cel szczegółowy: Nasterscy Adam i Aleksandra N/112
Bądź przekazać darowiznę w dowolnej kwocie, dokonując przelewu na poniższe dane:
Fundacja Złotowianka
Nieznanego Żołnierza 9
77-400 Złotów
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Nasterscy Adam i Aleksandra N/112