> Podopieczni > n > Nowak Wojciech N/123

Zdjęcie przedstawia chłopca uśmiechniętego

Miejsce zamieszkania: województwo śląskie, Wojkowice Kościelne
25.09.2017

Wojtuś, nasz kochany, długo wyczekiwany synek urodził się 25 września 2017 roku. Ciąża i poród przebiegły bez powikłań, urodził się o czasie i otrzymał 10 pkt APGAR. Wojtuś do 3 miesiąca życia rozwijał się prawidłowo, a bynajmniej nikt nie zauważył problemów zdrowotnych u synka. Dopiero w 4 miesiącu życia z powodu utrzymującego się obuocznego zeza dostaliśmy skierowanie do poradni okulistycznej i neurologicznej, gdzie zalecono nam zasłanianie oczek oraz rehabilitację ruchową, która niewiele mu pomagała. Czuliśmy i widzieliśmy, że coś niedobrego dzieje się z naszym synkiem. Wojtuś rósł, miesiąc za miesiącem mijał, a nasze dziecko miało coraz większe opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, coraz bardziej odbiegał od swoich rówieśników, a w zamian przybywały mu kolejne godziny rehabilitacji, terapii, zajęć rozwojowych… Dzisiaj dzieciństwo Wojtusia wygląda zupełnie inaczej, niż większości  rówieśników.  Jego codzienność to ogromna walka o sprawność… Sprawność, która dzieciom przychodzi tak łatwo, ale niestety nie naszemu dziecku… Wojtuś jeszcze nie chodzi, porusza się głównie pełzając, próbuje nieudolnie raczkować, siedzi, ale musi jeszcze podpierać się rączką, nie wskazuje palcem, nie określa swoich potrzeb, nie naśladuje zwierząt, jego mowa również jest opóźniona, dlatego codziennie musi być rehabilitowany wieloprofilowo. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, genetycznej, okulistycznej, kardiologicznej, laryngologicznej, gastroenterologicznej, fizjoterapeutycznej, logopedycznej, psychologicznej oraz pedagogicznej. Pomimo kilkukrotnych pobytów w szpitalach, wykonaniu szeregu badań – Wojtuś dalej jest zagadką dla lekarzy, a my cały czas szukamy przyczyny nieprawidłowego rozwoju naszego synka. Opóźnienie psychoruchowe, wiotkość mięśni, zez neurologiczny, koślawość stóp, nadwrażliwość sensoryczna, zaburzenia neurologiczne, problemy z jedzeniem – z tym walczy nasze dziecko. Zaburzenia te dają podejrzenie bardzo rzadkiej choroby genetycznej, w kierunku której Wojtuś właśnie jest diagnozowany. Wojtuś jest kochanym, radosnym i dzielnym dzieckiem, a jego uśmiech zawsze  przypomina nam, że nie możemy się poddać, że musi walczyć o jego lepszą sprawność, o jego samodzielność, o jego przyszłość. Nic nie zapowiadało, że nasza codzienność tak właśnie będzie wyglądała, ale wiemy, że nie możemy się poddać i szukamy dalej kolejnych specjalistów, nowych terapii czy sprzętu, który pomoże naszemu dziecku. Walka o sprawność Wojtusia jest długa, ciężka, ale też pełna wiary i  nadziei, bo jak inaczej rodzice mogą walczyć z chorobą własnego dziecka? Wierzymy w to, że Wojtuś dogoni rówieśników, nadrobi zaległości. Chcemy zapewnić Wojtusiowi jak najlepszą opiekę. Walczymy i będziemy walczyć każdego dnia, bo Wojtuś zasługuje na to, żeby być zdrowym. Zrobimy wszystko, żeby był szczęśliwy, sprawny, samodzielny i jak najlepiej radził sobie w życiu, dlatego prosimy o wsparcie i pomoc w walce o zdrowie naszego kochanego synka Wojtusia.

.

Cel szczegółowy: Nowak Wojciech N/123