> Podopieczni > s > Szkudlarek Oliwia i Zuzanna Sz/14

Szkudlarek Oliwia i Zuzanna Sz/14

Zdjęcie przedstawia dziewczynki w okularach

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Miasteczko Krajeńskie

Data urodzenia: 18.01.2011

Oliwia i Zuzanna przyszły na świat w niespełna 29 tygodniu ciąży. Oliwia w ciężkiej zamartwicy, z policytemią, oraz leukomalacją okołokomorową. Obydwie dziewczynki przyszły na świat z głęboką niedokrwistością, wrodzonym zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową, żółtaczką, oraz sepsą.
Oliwia pierwsze 9 dni życia spędziła podłączona do respiratora, obydwie dziewczynki miały czterokrotnie przetaczaną krew.
U Oliwii wystąpiły liczne krwawienia dokomorowe, które spowodowały torbiel podwyściółkową (o średnicy 5 mm) w prawej, bocznej komorze.
Rok po urodzeniu usłyszeliśmy diagnozę – Mózgowe porażenie dziecięce, co za tym idzie, Oliwka ma poważnie zaburzoną koordynację ruchową. Czekamy na operację wydłużenia ścięgien Achillesa obu stóp, póki co nadal słyszymy, że mamy cierpliwie czekać, a jak wiadomo silne przykurcze nie ustępują :/.
Oliwia wciąż wymaga ciągłej rehabilitacji oraz zajęć ze specjalistami z wielu dziedzin.
Od roku zmagamy się też z astmą u obu dziewcząt, a pieniędzy na leczenie nie przybywa 🙁

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie! Dziękujemy !

Cel szczegółowy: Szkudlarek Oliwia i Zuzanna Sz/14

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Szkudlarek Oliwia i Zuzanna Sz/14