> Podopieczni > o > Osmulska Zuzanna O/22

Osmulska Zuzanna O/22

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę w dwóch kitkach w żółtej bluzce

Miejsce zamieszkania: województwo śląskie, Bytom

Data urodzenia: 09.08.2010

Zuzia urodziła się w Sierpniu 2010 roku. Od razu po porodzie neonatolodzy zwrócili uwagę na obniżone napięcie mięśniowe oraz cechy dysmorfii twarzoczaszki. Podejrzenie wiec padło na chorobę genetyczną, która potwierdziła się w kolejnych badaniach. Delecja 15 chromosomu w odcinku 26.1 gen ACAN. Wada ta jest niezwykle rzadka. Codziennie, nie tylko podczas terapii, ale w każdej chwili, Zuzia walczy ze swoim ciałem aby móc się poruszać. Zuzia nie chodzi samodzielnie. Od jakiegoś czasu zaczęła siedzieć oraz „zajączkuje” co nas bardzo cieszy. Zuzia również nie mówi. Porozumiewamy się za pomocą gestów, które Zuzia bardzo widocznie nam pokazuje. Od 6 tygodnia życia Zuzia jest rehabilitowana różnymi metodami. Bobath, Vojta a teraz również zajęcia w kombinezonach TheraSuit, TheraTogs oraz Dunag. Zuzia uczestniczy także w wielu dodatkowych zajęciach m.in. terapia wzroku, hippoterapia, zajęcia w wodzie, terapia ręki, integracja sensoryczna, logopeda. Kilka razy w roku Zuzia wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, trwające od 2 do 4 tygodni. W wieku około 5 miesiąca życia u Zuzi zdiagnozowano obustronny niedosłuch. Została zaaparatowana najnowszej technologii aparatami słuchowymi Widex Baby 440. Dzięki nim oraz terapii słuchu po roku, słuch całkowicie się wyrównał. Każda terapia i każdy dzień, przybliża Zuzię do samodzielności. Mimo, że ćwiczenia nie są łatwe, Zuzia daje z siebie każdego dnia wszystko żeby móc zacząć samodzielnie chodzić. Każdego dnia widzimy postępy, co mobilizuje nas rodziców do szukania nowych terapii, które mamy nadzieje pozwolą Zuzi w przyszłości być samodzielną i niezależną osobą.

Cel szczegółowy: Osmulska Zuzanna O/22

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Osmulska Zuzanna O/22