> Podopieczni > p > Pabich Gabriel P/57

Pabich Gabriel P/57

Zdjęcie przedstawia chłopca na wózku

Miejsce zamieszkania: województwo łódzkie , Radomsko
09.10.2008

Szanowni Państwo,

List, który właśnie czytacie zdecydowaliśmy się napisać celem uzyskania pomocy w przywracaniu zdrowia naszemu synkowi Gabrysiowi. Widzimy, że pełne zaangażowanie, siła, czas i wytrwałość sprawiają, że nasz syn staje się sprawniejszy. Głęboko wierzymy, że jego życie kiedyś może być lepsze. Nasz syn Gabryś urodził się 9.10.2008 r. z ciąży bliźniaczej – jego braciszek zmarł po urodzeniu. Gabryś wygrał walkę o życie, ale nie ominęło go dziecięce porażenie mózgowe i padaczka. Nie chodzi, nie siedzi, nie potrafi wziąć do ręki zabawki, nie mówi. Gabryś wymaga całkowitej opieki i wszechstronnej rehabilitacji. Niestety w naszym mieście rehabilitacja jest dostępna w bardzo ograniczonych formach. Gabryś musi być systematycznie ćwiczony i rozciągany, ponieważ ma dużą spastykę mięśni, co prowadzi do przykurczów i deformacji kości. A wtedy jedynym ratunkiem są bolesne operacje. Bardzo pomocne są wyjazdy na profesjonalne turnusy rehabilitacyjne, niestety ich koszty (5000 – 5700 zł) przekraczają nasze możliwości finansowe. Oprócz Gabrysia mamy jeszcze dwoje dzieci. Oprócz rehabilitacji Gabryś potrzebuje również leków przeciwpadaczkowych, suplementów i specjalnej diety w związku z padaczką, która hamuje jego rozwój poznawczy. Aby mógł funkcjonować w życiu codziennym wymaga także specjalistycznego sprzętu umożliwiającego przemieszczanie, pielęgnację, karmienie, rehabilitację w warunkach domowych. Sprzęt taki często nie jest refundowany przez NFZ lub refundowany w niewielkim procencie. Gabryś musi korzystać z pampersów, potrzebuje również specjalnych preparatów (hypoalergicznych) do masażu, pielęgnacji ciała itp., co wiąże się z wysokimi kosztami.
Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc finansową na leczenie, rehabilitację i zakup potrzebnego sprzętu dla naszego syna. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy zechcą nas wesprzeć w walce o jego zdrowie.

Gabryś jest podopiecznym Fundacji „Złotowianka”
Wpłaty prosimy kierować:
Fundacja „Złotowianka”
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie
Nr konta 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
Z dopiskiem: Darowizna na rzecz Gabriela Pabicha P/57

Gabrysia można również wesprzeć odpisując
1% podatku.

Wypełniając zeznanie podatkowe w rubryce:
„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” wpisać: KRS 0000308316,
natomiast w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać:
Gabriel Pabich P/57