Nasza misją jest wspieranie osób chorych i niepełnosprawnych w pozyskiwaniu środków na leczenie i rehabilitację, w dążeniu do samodzielności i samorealizacji, w celu osiągnięcia przez nich dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Naszym celem jest również dawanie możliwości rozwoju poprzez RaceRunning – sport dla osób z niepełnosprawnością.

> Podopieczni > p > Pasternak Wiktoria P/194

Pasternak Wiktoria P/194

Fundacja Złotowianka- podopieczny

Miejsce zamieszkania: województwo lubelskie, Wisznice
08.12.2016

Wiktoria urodziła się jako wcześniak. Cierpi na niedotlenienie okołoporodowe oraz chorobę genetyczną zwaną zespołem Angelmana. Od 10 miesiąca życia jest rehabilitowana. W lipcu 2019 roku uaktywniła się także padaczka. Wiktoria jest pod stałą opieką neurologów, logopedy i rehabilitantów. Musi cały czas przyjmować leki przeciwpadaczkowe. Aby osiągnąć samodzielność i lepsze życie Wiki potrzebuje dużo rehabilitacji. Potrzebny jest także kosztowny sprzęt ortopedyczny. Pomimo przeciwności losu Wiktoria jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem.