> Podopieczni > p > Piaskiewicz Jogoda P/201

Piaskiewicz Jogoda P/201

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę z długimi włosami

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie, Budzyń
24.09.2004

Jagoda urodziła się w 2004 roku w Chodzieży. Wada wzroku towarzyszy jej od dnia narodzin do dnia dzisiejszego. Badania genetyczne wykazały, że Jagoda odziedziczyła chorobę po mamie, jak też jej młodszy brat Kamil. Prowadzący Okulista, podobnie jak Klinika okulistyczna w Poznaniu oraz Ordynator Okulistyki w Pile rozkładają ręce mówiąc, że nie ma metody leczenia tego schorzenia. Pani Doktor neurolog również nie dała żadnych nadziei. Pozostała tylko rehabilitacja w Poradni dla Niewidomych i słabowidzących w Poznaniu. Strzępy wzroku, które pozostały Jagoda wykorzystywała za pomocą podświetlanej lupy. Niedowidzenie znacznie się pogorszyło do tego stopnia, że dotychczasowa lupka jest bezskuteczna. Próby dopasowania lupki z większym powiększeniem, również nie przynoszą pozytywnego efektu. Pozostaje zakup drogiego sprzętu C powiększalnik, na który zwyczajnie nas nie stać. Mieszkamy koło Chodzieży i nie mamy samochodu. Wyjazdy do specjalistów, w tym na rehabilitacje są odległe i kosztowne. Wyjazd na rehabilitacje kosztuje nas 150-200 zł. Do Okulisty 80 zł. Jesteśmy na etapie rozpoznawania najważniejszych potrzeb Córki. Na dzień dzisiejszy najważniejszy jest powiększalnik. Dalsza obserwacja pokaże, w jaki sposób jeszcze można jej pomóc. Utrzymujemy się z renty żony, oraz z świadczeń wypłacanych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ja nie pracuje, gdyż pomagam żonie w wychowywaniu naszych pociech. Poza powiększalnikiem Jagoda potrzebuje jeszcze echolokator do wykrywania przeszkód i ułatwienia w przemieszczaniu się. Potrzebna jest również biała laska dla niewidomych. Dla Jagody jest potrzebny również laptop ponieważ w domu ma do odrabiania lekcje z informatyki, po zainstalowaniu programu powiększająco mówiącego będzie mogła na nim pracować. Zniszczone ma również stare biurko oraz tapczan. Jest o wiele więcej potrzeb dla córki ale w opisie wymieniłem tylko te najważniejsze na teraz. Potrzebujemy również wyremontować pokój dla dziecka ale nie mamy pieniędzy, gdyż dom jest stary, przedwojenny i wymaga dużego nakładu finansowego. Niedawno wymieniliśmy dach, ale zostało do zrobienia wnętrze. Bardzo prosimy o pomoc darczyńców. Bez pomocy Państwa sami sobie nie poradzimy, a bardzo chcemy Jagodzie pomóc, w codziennym życiu. Prosimy o pomoc, z góry bardzo dziękujemy.  Rodzice Jagody.

Cel szczegółowy: Piaskiewicz Jogoda P/201

W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna dla Piaskiewicz Jogoda P/201