> Podopieczni > j > Jerzyńska Wiktoria R/74

Jerzyńska Wiktoria R/74

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę w okularach

Miejsce zamieszkania: województwo wielkopolskie , Palędzie
Data urodzenia: 19.09.2016

Mam na imię Wiktoria, choruje od urodzenia na zespół Williamsa, który charakteryzuje się występowaniem cech dysmorficznych twarzy, niskim wzrostem, chorobami tarczycy, nerek, chorobami sercowo-naczyniowymi, chorobami oczu takimi jak zez, nadwzroczność, astygmatyzm, opóźnieniem umysłowym i specyficznym profilem poznawczym. Rozwijam się wolniej od swoich rówieśników, zarówno pod kątem ruchowym, jak i intelektualnym, moja twarz z upływem czasu będzie przypominać twarz baśniowych elfów. Musze być pod opieką wielu lekarzy takich jak: neurolog, kardiolog, laryngolog, nefrolog, genetyk, endokrynolog, okulista, gastroenterolog, stomatolog, ortodonta. Uczęszczam na zajęcia rehabilitacyjne, z neurologopedą, z psychologiem, na integrację sensoryczna, na dogoterapie, na muzykoterapię.